Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI

Zatańczyć na pogrzebie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Mieszkańcy Ghany w szczególny sposób świętują odejście swoich bliskich. Przygotowania trwają długo, czasami kilka miesięcy , a nawet rok. Ciało czeka w chłodni, aż rodzina zbierze pieniądze - na wynajęcie kilku namiotów dających schronienie przed palącym słońcem, kilkudziesięciu a nawet kilku setek plastikowych krzeseł dla gości i zestawu nagłaśniającego, na piękną trumnę, nowe stroje, plakaty, specjalnie drukowane chusteczki, poczęstunek, datek na kościół ... Rodzina wyda majątek prawdopodobnie zapadając w długi na kolejne lata. 


Read more...


 

Trening, wypoczynek, woda z kranu - obóz w Elminie 23-28 kwietnia 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akumapa Theatre został założony przez pasjonata i mistrza gry na bębnach – Raskobiego. Oprócz tego Kobi wytwarza bębny, prowadzi warsztaty gry na bębnach, buduje własny hostel, prowadzi bar, założył mały sklepik z afrykańskimi wyrobami, do którego część rzeczy na miejscu jest wytwarzana. Nad oceanem w fantastycznej lokalizacji realizuje swoje marzenia – Akumapa Hostel pełen gości, na scenie Akumapa Theatre … Zaprzyjaźniony Zespół Freespirit już kilka razy tu był na kilkudniowych warsztatach.


Read more...


 

Trochę raju na ziemi – Coconut Grove Beach Resort

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piękna lokalizacja, kokosowe palmy, przestrzeń, szum oceanu, basen, przyjazny personel, goście kochający afrykańską muzykę - Coconut Grove Beach Resort w Elminie – to raj nie tylko dla hotelowych gości ale i dla Zespołu Freespirit. Aktywna, dopingująca widownia dodaje dodatkowej energii. Po występie zawsze napoje i pyszna kolacja. A co jakiś czas dzieci z Zespołu Freespirit mają tu basen gratis! Warto trenować. Wiele folkowych grup ubiega się o możliwość występów tutaj.  

Podziel się 1% podatku

Drodzy Sympatycy Fundacji Freespirit,

Zbliża się czas rocznego rozliczenia. Będziemy wdzieczni za przekazanie 1% podatku dochodowego na edukację dzieci z Zespołu Freespirit. Zespół można wesprzeć przekazując 1 % na Fundację

Dzieci Afryki.

KRS : 0000331212

Cel szczegółowy : ZESPÓŁ FREESPIRIT

Można dokonać bezpłatnego rozliczenia wypełniając e-pit na stronie Fundacji Dzieci Afryki www.dzieciafryki.com.

 

 W imieniu dzieci i miłośników afrykańskiej kultury gorąco dziękujemy.  


 

Pomóż nam dzielić się afrykańskim folklorem z całym światem !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festiwale ukazujące dziedzictwo kultury są ważnym aspektem życia w Ghanie. Na te najważniejsze przyjeżdżają turyści z różnych stron świata. Zespół Freespirit działa przy bibliotece. To niezbędne miejsce dla efektywnego funkcjonowania artystycznej grupy i wspierania szkolnej edukacji podopiecznych. Fundusze potrzebne więc nie tylko na działalność zespołu, ale i biblioteki. Wprowadziliśmy zasadę wspomagania całej grupy Freespirit. Można też śledzić postępy i losy wybranego dziecka. Regularni sponsorzy będą otrzymywać od Fundacji okresowo upominki – niespodzianki, oczywiście związane z Grupą Freespirit i Afryką. Może to być np. masło shea, fundacyjny kalendarz albo coś zrobionego własnoręcznie przez dzieci. 


Read more...


 

Mikołajki w Oasis Beach Resort - 6 grudnia 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Położony nad oceanem, w pobliżu zamku w Cape Coast resort jest często odwiedzany przez turystów. W weekendy występują tu lokalne zespoły co jest dodatkową atrakcją dla zagranicznych gości. 6 grudnia ( trochę licząc na hojność gości ) wystąpił tu Zespół Freespirit. Naszych młodszych bębniarzy wsparła już dorosła młodzież – Fena, Frank i Stephen. Transport, posiłek, woda pitna i oświetlenie to wydatek 115 Ghc. Datki od gości – 15 Ghc. Wystarczyło na lody dla dzieci. Ale najlepszą nagrodą były opinie po występie. Przez kolejne dni w okolicy zamku mówiono –'FREESPIRIT great ! ”


 

Freespirit na festiwalu w Asebu - 22 listopada 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Społeczność Asebu ( Central Region of Ghana ) obchodziła coroczny Apayemkese Festival . Tygodniowe obchody zakończyły się wielką paradą, która przeszła głównymi ulicami miasta. Mary i Adelaide z Zespołu Freespirit, ubrane w ghanijskie kente miały zaszczyt iść na przedzie parady, a cały Zespół Freespirit wystąpił podczas głównej ceremonii. Tysiące gości odwiedziło Asebu, by uczestniczyć w “Grand durbar of chiefs “ i być świadkami tego wydarzenia. Poruszane tematy tego roku to : 1.Sprzątanie środowiska 2.Zachowanie zdrowiu dla rozwoju.

 

Zycie jest podróżą ... pierwsze dni listopada 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gromadka dzieci z Zespołu Freespirit (z tych co nie uczestniczyły w podróży do Polski ) spędziła pierwszy listopadowy weekend w Kakum National Park. Główną atrakcją było przejście po wiszących konopnych mostach i nocleg w domku na drzewie. Gdyby wszyscy mieli odpowiednie buty i wysokie skarpety skorzystalibyśmy dodatkowo z nocnej wyprawy ścieżkami deszczowego tropikalnego lasu, Jednak wizja czarnych mrówek pnących się po nogach do kawałka odkrytego ciała powstrzymała grupę od takiej eskapady, ale było spotkanie z krokodylami w Han’s Cottage Botel. już w powrotnej drodze do Moree.


 

<< First < Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > Last >>

Page 3 of 12

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami