Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI

Polak Potrafi - Afryka nie znika - wyprawa dzieci z Ghany do Polski

Tak jak Kinga wyruszyła w  świat z kilkuset dolarami w kieszeni, ale z wielką wiarą w dobroć ludzi i upór w dążeniu do celu tak,  tak trzy dni temu Zespół Freespirit z Moree wyruszył w niezwykłą wyprawę do Europy. Choć nie wiadomo jeszcze czy festiwalowa reprezentacja Ghany jest  w samolocie, którym powinni  za chwilę przylecieć do Paryża ( we Francji jest pierwszy festiwal w którym biorą udział ) przekazujemy ważną wiadomość.  W zamian za finansowe wsparcie  dzieci z Moree ofiarują Wam podziękowania w przeróżnej formie.  Ruszył nasz projekt na portalu Polak Potrafi www.polakpotrafi.pl  Zwracamy się z prośbą o promocję i pomoc.
AFRYKA NIE ZNIKA – WYPRAWA DZIECI Z GHANY DO POLSKI  
 www.polakpotrafi.pl


 

Trzynastka wyrusza w drogę !

Od trzech dni Zespół Freespirit jest w drodze. Z wczorajszych, ostatnich wiadomości - dotarli do Ougadougu ! Ostatnie dni pełne emocji, pokonywania wyzwań i nieprzespanych nocy. Przeżywamy w napięciu każdy moment, który przybliża nas, dzieci z  Ghany i festiwalowych organizatorów do spełnienia marzenia. Afryka będzie na festiwalach wśród innych krajów świata.


Read more...


 

Afryka (nie) znika ?! - Patronat medialny National Gheographic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciężka praca dzieci, ich ogromne zaangażowanie i nasze kilkuletnie wysiłki zostały nagrodzone. Zespół Freespirit otrzymał wizy i rozpoczyna intensywne przygotowania do niezwykłej podróży.

Patronat medialny nad projektem objął National Gheographic i tym samym młodzi artyści stają się podróżnikami. Już za dwa tygodnie wszystko powinni mieć spakowane, bo festiwale tuż, tuż ...


A wciąż zadań mnóstwo : wymienić skórę w kilku bębnach, uszyć pokrowce, ponaprawiać stroje, zaopatrzyć dzieci w odpowiednie ubrania, zadbać maksymalnie o zdrowie całej Trzynastki, by nikt nie złapal malarii ani infekcji skóry co zdarza się w Moree bardzo często, przygotować rzeczy na afrykański festiwalowy bazar i największe wyzwanie – zakupić bilety !

Dzieci z Ghany wystąpią na scenach wielu miast, do tego intensywnie się przygotowują. Zapewnimy dużo dobrych emocji !

 

11- 17.07- XXVI Festiwal „Dzieci Świata ” we Francji w Saint – Maixent L'Ecole

21- 29.07- XXI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”- Nowy Sącz

29.07 – 3.08 - XXII Międzynarodowy Festiwal Folkloru - Zielona Góra

 

 

 

  

Szczęśliwa Trzynastka !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Freespirit przygotowuje się intensywnie do udziału w międzynarodowych festiwalach w Polsce i Francji. Szczęśliwa Trzynastka ma już ubezpieczenie, paszporty, jest po udanym interview w ambasadzie holenderskiej i czeka na wydanie wiz, by móc wyruszyć w podróż marzeń, na którą ciężko pracuje swym zaangażowaniem i treningami pod afrykańskim słońcem. Energia jaką dają dzieci z siebie zmusza ich do prania kostiumów po każdym występie. Dodatkowym obowiązkiem jest dbanie o bibliotekę. Nadszedł okres deszczowy, utrudnia troche zajęcia, ale problem z wodą w Moree mniejszy.

 

Trzymajcie kciuki i planujcie w wakacje odwiedzić festiwalowe miasta - Nowy Sącz, Szczawnicę ,Krynicę Zdrój, Zieloną Górę, Łagów ....Dokładny grafik występów podamy jak już wizy będą w paszportach.

 

Zdjęcia HAPPY 13 w albumie na Facebooku :

www.facebook.com/media/set/?set=a.10151529142687745.1073741844.48968852744&type=1

 

Freespirit Art Group at Anomabo - African children's dream

www.youtube.com/watch?v=3wQsfJeiWCU

 

Więcej informacji o dzieciach :  


Read more...


 

Wesprzyj Zespół Freespirit i kulturę Afryki - zamów pocztówkę z Ghany!

Szczęśliwa Trzynastka z Zespołu Freespirit ma już paszporty, ubezpieczenie i obiecane wizy !

Celem podróży do Europy jest prezentacja bogactwa afrykańskiej kultury na trzech międzynarodowych dziecięcych folklorystycznych festiwalach w Polsce i Francji.

 

Wszystkim, którzy wpłacą minimum 25 zł na konto Fundacji Freespirit, wyślemy pocztówkę z Ghany. Każde 25 zł z dopiskiem „Pocztówka z Ghany” przeznaczymy na podróż Zespołu Freespirit do Polski i odpowiednie wyposażenie dzieci.

 

Jeśli zachęcisz swych przyjaciół i znajomych do zamówienia pocztówki z Ghany, do wsparcia projektu, za każde 13 dokonanych wpłat (13 x 25 zł) dostaniesz nagrodę – jedną z wybranych przez Ciebie książek Kingi Choszcz. Możesz zebrać zamówienia, dokonać jednorazowej wpłaty i przesłać nam listę zamawiających z dokładnymi adresami.

 

Również dzięki Wam Szczęśliwa Trzynastka przyjedzie do Polski. Udział dzieci w międzynarodowych festiwalach będzie spełnieniem wielu marzeń i ukoronowaniem ciężkiej pracy. 

 

16 czerwca jest Światowy Dzień Dziecka Afrykańskiego.

Pomóżmy wspólnie, a w zamian afrykańskie gorące rytmy zabrzmią w kilku regionach Polski.

 

Ghanaian children's dream - African culture overseas

https://www.youtube.com/watch?v=uCq_Cc4EKM0

 

Numer konta : 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

 

 


 

Ostatni dzień w Moree - 18 maja 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szybkie pakowanie, sprzątanie pokoju i ręczne pranie. Zostawiam część rzeczy, bo zapewne niedługo tu wrócę , a na wypadek gdyby ponownie bagaż zaginął to nie pozostanę bez niczego. .

Nierozłączną częścią podóży są pożegnania. Na koniec mojego pobytu jeszcze krótki występ Zespołu. Robię trochę zdjęć i nakręcam filmik z nowym tańcem „palogo”. Życzę dzieciom lotu nad chmurami.


W tro- tro do Akry robię podsumowanie 5 tygodni :

Biblioteka po przeprowadzce dobrowadzona do porządku, wszystkie rzeczy i kostiumy mają swoje miejsce. Skompletowanie dokumentów w terminie zgodnie z wymaganiami ambasady to dokonanie prawie cudu.  Za nami 4 występy, tydzień spedzony w Anomabo i interview w ambasadzie holenderskiej w Akrze... Wizyta Jasona ze Stanów i polskich wolontariuszek pracujacych w Mankesim.

Po tygodniu walki z bankiem karta do bankomatu odzyskana ! 

Krystyna Choszcz

P.S.
Zapraszam do obejrzenia na You Tube :  African culture overseas -Freespirit Art Group

https://www.youtube.com/watch?v=r3kFTx2Qlpg

 


 

Relaks w Coconut Grove Beach Resort - 17 maja 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po ostatnich kilku pracowitych tygodniach i wyczerpujacym wyjeździe na interview do Akry należał się dzieciom wypoczynek. Hotelowy basen to wspaniałe miejsce. Korzystamy z możliwości relaksu w pięknym Coconut Grove Beach Resort w Elminie. Basen, tenis stołowy, huśtawki i słoneczna plaża...

Dzieci były szczęśliwe spedzić dzień w miejscu pełnym ludzi z różnych stron świata. Hotelowi goście momentalnie włączali się do wspólnych zabaw, a podczas wystęu obdarowali nasz Zespół mnóstwem miłych słów. Co chwilę padało – Fantastic ! Amazing ! A to dodawało kolejnej dawki energii.

Szkoda, że nagrane video-clipy nie oddają całej atmosfery i energii jaką mają dzieci, dlatego też zapraszamy na występy w lipcu do festiwalowych miast i być może Trójmiasta.


 


 

Interview w ambasadzie i występ w Golden Tulip - 15 - 16 maja 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teczki z dokumentami gotowe ! Wynajmujemy busa i jedziemy do Accry dzień przed umówioną wizytą w ambasadzie. Bus załadowany do granic możliwości, bo z każdym dzieckiem jeden rodzic, do tego z Zespołem jadą bębny. Wykorzystujemy okazję, by wieczorem wystąpić w Golden Tulip, w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Akrze. Cieszymy się, że jest obecny polski konsul – Kofi Assare, który przyszedł tu na nasze zaproszenie wraz ze swoją żoną Małgorzatą Assare. Jest też z nami Jason Buzi co wspiera fundację od początku jej założenia.


Read more...


 

<< First < Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > Last >>

Page 9 of 12

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami