Fundacja Freespirit - Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...

Euro-Chantier IV - 20 do 25 października 2008

Kolejny Euro-Chantier, już czwarty, został zorganizowany przez naszego włoskiego partnera - organizację CISP i odbył się w Rzymie.Celem projektu jest stworzenie edukacyjnego programu rozwoju, który będzie wdrażany w przyszłym roku szkolnym we Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz w Polsce, uświadamianie o zależności między państwami i kontynentami oraz potrzebie globalnej sprawiedliwej współpracy. W projekt zaangażowane są również trzy organizacje z państw afrykańskich - Beninu, Mali i Senegalu. Fundację Freespirit reprezentowala Krystyna Choszcz - Prezes Fundacji i Katarzyna Drozdal - studentka V roku filologii romańskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

 

      

Zmieniony ( Sobota, 23 Kwiecień 2011 01:20 )


Read more...


 

Afrykańskie rytmy przyciągają turystów (trening w Oasis) – 22 sierpnia 2008

Oasis to jedna z często odwiedzanych przez turystów restauracji w Cape Coast. Plaża, pokazy afrykańskich tradycyjnych tańców i afrykańskie rytmy podczas weekendów przyciągają  tu miłośników Afryki, piwa, afrykańskiej i nie tylko kuchni. 5 minut do Zamku wpisanego na listę  światowego dziedzictwa i  trochę więcej do centrum z mnóstwem chińszczyzny na straganach i nielicznymi sklepikami z souvenirami.
Celem naszego Zespołu jest promowanie i szerzenie afrykańskiej kultury. Organizujemy pierwszy trening, a wieczorem pierwszy krótki występ w Oasis. Dzieci mają też okazję zobaczyć tańce w wykonaniu profesjonalnej grupy jak i występ swojego trenera – Kofiego. 

 

Oasisw Cape Coast      Trening w oasis cape coast

Zmieniony ( Wtorek, 22 Marzec 2011 11:17 )


 

Wycieczka do Elminy – 15 sierpnia 2008

Nasz Zespół nosi nazwę Freespirit Art Group i też reprezentuje Fundację o tej nazwie, więc pojechaliśmy na wycieczkę do Elminy, by dzieci poznały trochę ważnej historii Ghany . Zwiedziliśmy jeden z najstarszych zamków w Afryce. Zbudowany przez Portugalczyków w 1482r. by strzec złota i handlarzy. W kolejnych wiekach zdobyty przez Holendrów służył on handlarzom niewolników jako obóz przejściowy. Schwytani w głębi lądu Afrykańczycy oczekiwali tu w nieludzkich warunkach na transport statkiem do Europy czy Ameryki. Ghana obchodziła w ubiegłym roku 50-lecie odzyskania niepodległości.
Po zwiedzaniu był czas na taniec, piknik i zabawy, a podczas oczekiwania na zamówiony busik , chłopcy wykorzystywali czas na trenowanie gry na bębnach, a dziewczynki na tańce.  Potem niesamowicie wesoła i rozśpiewana grupa już po ciemku wracała do Moree… to był dobry zastrzyk energii przed nowym rokiem szkolnym.

 

Freespirit Art Group in Elmina       Przed zamkiem w Elminie

Zmieniony ( Wtorek, 22 Marzec 2011 11:17 )


 

Afrykańskie tańce na tarasie biblioteki – 10 sierpnia 2008

Oh, congratulations, mama Krysti ! – te Malaiki słowa całkowicie i miło mnie zaskoczyły, gdy po występach naszego zespołu na tarasie biblioteki podekscytowana do mnie podbiegła, by podzielić się wrażeniami. Dzieci trenują od jesieni ubiegłego roku, a pokaz w bibliotece odbył się z okazji naszego przyjazdu do Moree. Z wielką przyjemnością oglądałam występ.
Ustaliliśmy z dziećmi, że również będą systematycznie przychodzić do biblioteki. A obecnie szukamy kogoś, kto chciałby objąć stałym patronatem nasz zespół, bo większość rodzin tych dzieci również boryka się z problemami i martwimy się czy z pewnością rodzice nie będą zmuszeni zabrać swego dziecka ze szkoły i wysłać do pracy. Dlatego chcemy wrócić do wydawania posiłków w dniu treningu, a dzieciom w najtrudniejszej sytuacji opłacić czesne i zakupić podręczniki. Krystyna Choszcz

 

Na tarasie biblioteki    Afrykanskie tance na tarasie biblioteki

Zmieniony ( Wtorek, 22 Marzec 2011 11:18 )


 

Biblioteka rozkręca działalność – sierpień 2008

Biblioteka zaczyna nabierać już wyrazu. Rodzina Malaiki pomalowała ściany, odebraliśmy od stolarza zamówione regały i półki. Zakupiliśmy też białą tablicę, aby mogły się odbywać zajęcia lekcyjne i niezbędny sprzęt do utrzymywania porządku. Zajęcia w bibliotece rozpoczęły się już wcześniej, książek nam przybywa…
Do tej pory wszyscy pracowali wolontariacko, a teraz nadszedł czas na opłacanie systematycznych zajęć. Amina,

która jest zaangażowana już od samego początku we wszystko co jest w Moree z Fundacją związane jest gotowa podjąć się stałej pracy w bibliotece. Wcześniej pracowała w szkole Star of Hope. Jest energiczna i wzbudza zaufanie. Ma dwóch uroczych synków, a jej tata zakład krawiecki w Cape Coast.
Biblioteka ma dwa pomieszczenia, duży taras, założoną instalację elektryczną i zainstalowane pod sufitem

wentylatory. Prace te wykonał wolontariusz z Anglii. Do zakładu energetycznego złożyliśmy wniosek o podłączenie prądu i za kilka dni ma pojawić się ekipa. Oznacza to, że są potrzebne fundusze na działalność biblioteki oraz dalsze jej wyposażanie.

 

zajecia z dziecmi na tarasie biblioteki       na tarasie biblioteki w Moree

Zmieniony ( Środa, 23 Marzec 2011 20:18 )


 
<< First < Previous 1 2 3 4 Next > Last >>

Page 1 of 4

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami