Fundacja Freespirit - Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...

Stroje dla Zespołu – grudzień 2007

Afrykańskie tańce mają swoje znaczenia, na różne okazje inne tańce w różnych regionach Ghany. Z okazji zbiorów, pogrzebów, oddania hołdu przodkom czy plemiennym wodzom. Tańce wymagają odpowiedniego  stroju. Najtańsze są  szyte z materiałów z fabrycznym nadrukiem tradycyjnych wzorów, droższe z ręcznie wykonywanych batików, a wyjątkowe z tkanego ręcznie kente.  Przyszedł czas na uszycie strojów dla naszego Zespołu. W sklepach z materiałami i na straganach mieni się od kolorów. Mnóstwo batików,  ale na pierwsze stroje wybieramy materiał z nadrukiem. Uszycie jednego stroju 3$. Bardzo ważny jest efekt, który da wiele satysfakcji dzieciom, społeczności Moree i pojawiającym się w Ghanie turystom. Czekamy z niecierpliwością na pierwszy oficjalny występ zespołu.

Zmieniony ( Wtorek, 13 Wrzesień 2011 23:24 )

Z listów od Kamila – listopad 2007

Co do grupy artystycznej - do dnia mojego wyjazdu postaram się powiadomić o wyborze dzieci. Podejrzewam, że może to zająć 2-3 dni, bo chętnych może być bardzo wielu. Już widać duże zainteresowanie, rodzice zobaczyli, że jest to jakaś szansa dla ich dzieci. Popytamy o muzyka, który mógłby zrobić nabór. Na razie chcemy zrobić dodatkowe godziny w tygodniu dla dzieci ćwiczących grę na bębnach - myślę, że wydłużenie wszystkich zajęć jest jak najbardziej możliwe, bo dzieci są chętne i wiedzą, że to może być ich przyszłość.  Przesyłam zdjęcia grupy. Spotkanie było bardzo udane, dziś jest następne.

Grupa artystyczna          Grupa artystyczna2

Zmieniony ( Wtorek, 22 Marzec 2011 11:15 )

Mamy już bębny! – listopad 2007

Zostały wykonane i zakupione instrumenty dla Cultural Troupe w Ghanie, w Moree. 1 Djembe, 1 kpalongo i 4 bębny Eve. Na wszystkich bębnach jest napis Freespirit i dwoma ibisy z naszego loga. Tylko czekać na pierwsze nagrania zespołu.
Z listów od Kamila: Witam! Odebraliśmy wczoraj bębny dla grupy i jutro odbędzie się spotkanie, na którym sprawdzimy, kto umie grać - tak samo będzie z gitarą. Grupa była bardzo szczęśliwa z koszulek - dali nam bardzo dobry występ, więc myślę, że instruktor robi dobrą robotę. Co do spotkań z bębnami - Salisu ma znajomego, który jest specem od bębnów i odebrał je wczoraj z nami - może uda się go przekonać do pomocy.

Bębny      Bęben

Zmieniony ( Wtorek, 22 Marzec 2011 11:15 )

Budowa ruszyła – październik 2007

Przekazanie ziemi przeciąga się, podjęliśmy więc decyzję o założeniu biblioteki przy kościele katolickim. Prace rozpoczęły się od budowy tarasu. Jest on ważny w tutejszym klimacie. Salisu nadzoruje całość projektu i próbuje zaangażować miejscową społeczność do pomocy. Nie jest to łatwe zadanie przekonać miejscowych do pracy za darmo. Akceptujemy więc lokalne stawki, w niektórych przypadkach dajemy posiłki.

Rozpoczecie budowy      Przyszla biblioteka

Zmieniony ( Środa, 23 Marzec 2011 20:15 )

Cultural Troupe – październik 2007

Ważne jest wspieranie afrykańskiej kultury, danie szansy dzieciom i młodzieży nauki tradycyjnych tańców i spędzania wolnego czasu w kulturalny sposób. W Moree powstaje Cultural Troupe of the Freespirit Foundation (szukamy nazwy dla naszego zespołu ) - grupa dzieci, która będzie śpiewać, tańczyć i grać na afrykańskich instrumentach.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.Dzieci podczas zajęć dostają posiłek sponsorowany przez naszą Fundację. Podczas pierwszych tygodni z pewnością będzie rotacja dzieci, jedne może zrezygnują, a kolejne zdolne i pracowite dołączą. Po ustaleniu ostatecznego składu artystycznej grupy zaopatrzymy dzieciaczki w stroje - sukieneczki, koszulki i spodenki Fundacji Freespirit (szukamy projektanta i pomysłu) i obejmiemy dzieci dodatkową wszechstronną edukacją, tak więc zajęcia będą odbywać się częściej.

Z przyjemnością będziemy śledzić jakie postępy robi nasza grupa i czekamy na pierwszy występ z okazji otwarcia pierwszej biblioteki w Moree.

Zmieniony ( Środa, 14 Wrzesień 2011 01:24 )

<< First < Previous 1 2 3 Next > Last >>

Page 1 of 3

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami