Fundacja Freespirit - Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...

Nowy Rok pod palmami - 31grudnia 2011 - 1 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 – Hurraaaaa! - Radośnie i spontanicznie wykrzykują dzieci na wiadomość, że Anomabu Beach Resort wyraża zgodę na rozbicie namiotów i spędzenie nocy z Zespołem Freespirit na ich terenie. Nic dziwnego, że wszyscy polubili to miejsce, bo pięknie w cieniu palm, do tego nocleg w namiotach jest dużą atrakcją.

I znów w zadziwiający sposób się dzieje, że zamiast wybranej szesnastki mamy 34 osoby- zapchany całkowicie bus i 1 taksówkę. Rozbijamy namioty pod palmami. Uroczo! Przygotowane bębny do występu skupiają wokół hotelowych gości – zarówno dorosłych jak i dużą gromadkę dzieci. To noc międzynarodowych spontanicznych warsztatów taneczno – bębniarskich.

Zmieniony ( Poniedziałek, 09 Styczeń 2012 23:32 )


Read more...


 

Święta w Centre for National Culture w Cape Coast – 26 grudnia 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbiórka już o 8:00 rano. Znów sporo przygotowań, tylko strojów już nie pierzemy choć niektóre są całkowicie mokre. Rozłożone na tarasie wietrzą się i suszą przez pół godziny.

Tym razem bus się spóźnia i mamy powtórkę z dnia poprzedniego. A gdyby udało się wyjechać punktualnie, nie byłoby problemu kto bierze udział w programie, kto nie. W Centrum Kultury w Cape Coast sporo atrakcji dla dzieci. Jest nawet choinka, choć nie tak ładna jak u nas i uboga w dekoracje. Nie robi wrażenia na dzieciach zarówno choinka jak i góra prezentów obok. Chyba nie wiedzą co to jest. I dobrze, bo te prezenty ( jak domyślam się i co widać przez przezroczystą folię to używane zabawki z darów zapewne jakiejś organizacji ) są tylko dla dzieci, które przyszły tu z wykupionym biletem za 5 GHC. My takich nie mamy. Nie biegną też dzieci do Mikołaja, jakiejś dziwnej postaci dla nich, która z niczym się im nie kojarzy. Tylko niektórzy wiedzą, że to Christmas Father przynoszący prezenty.

Zmieniony ( Niedziela, 13 Maj 2012 17:25 )


Read more...


 

Zamiast kolęd - afrykańskie rytmy i szum oceanu… 25 grudnia 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W światecznym programie wyjazd z Zespołem Freespirit do Anomabu Beach Resort – plaża i występ! Od rana mnóstwo przygotowań – poszukiwanie busa i ustalenie ceny za transport do Anomabu, zakup pieczywa, pranie, suszenie, segregowanie kostiumów. Wczoraj biblioteka była zamknięta, więc i po wigilijnym spotkaniu w hotelu również zmywanie naczyń i szorowanie przypalonego wielkiego garnka, w którym był gotowany ryż. Pierwsza w bibliotece pojawia się Mary - jedna z młodszych dziewczynek Grupy Artystycznej. Tu już małe dziewczynki świetnie radzą sobie z praniem. Mary jest chętna do pomocy. Dołączają inne dzieci...

Z pobliskiego kościoła rozlega się głośna, hałaśliwa muzyka nie przypominająca naszych pięknych kolęd.

Upał …

 

Zmieniony ( Wtorek, 27 Grudzień 2011 14:59 )


Read more...


 

Merry Christmas and Happy New Year

Zmieniony ( Wtorek, 27 Grudzień 2011 14:57 )


 

Zamiast choinki – palma, zamiast makowca – ananas …

Życie przynosi wiele niespodzianek i wyzwań. Moje święta tym razem w Ghanie, w upalnym słońcu i z afrykańskimi rytmami w wykonaniu Zespołu Freespirit, z małą Kingą Aba i Malaiką.

 

Życzę nam wszystkim, by los przynosił tylko dobre niespodzianki, a na naszej drodze stawali ci, którym możemy ufać i dzielić z nimi dobre chwile pamiętając zawsze o najbliższych. Życzę miłości, mądrości i siły, by te zawiłe i trudne chwile znalazły szczęśliwe rozwiązanie.

 

Za każdym razem będąc tutaj uświadamiam sobie od nowa jak świat jest ze sobą powiązany, jak wszystko co robimy ma wpływ na życie drugiego człowieka i kolejne pokolenia. W tym świątecznym okresie życzę nam wszystkim jak najwięcej dobroci, zwrócenia oczu i serc na potrzeby nam bliskich, tych co są i będą z nami na zawsze, bo gdy będzie można odnaleźć nas w szumie wiatrów i oceanu, będą czerpać z naszej mądrości, doświadczeń i czynów.

Z gorącymi świątecznymi pozdrowieniami - Krystyna Choszcz


 


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 6 Next > Last >>

Page 1 of 6

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami