Fundacja Freespirit - Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy

 

Wolontariat to wzajemne dawanie i branie - dajemy swoje umiejętności, swój czas, a nabieramy doświadczenia, mądrości życiowej, uczymy się doświadczania samego siebie. To inwestycja w swoją i innych przyszłość.

 • Obecnie pilną potrzebą jest stworzenie angielskiej wersji fundacyjnej strony. Potrzebujemy wolontariuszy z bardzo dobrą znajomością j. angielskiego do tłumaczenia tekstów.

 • Poszukujemy koordynatorów do współpracy z lokalnymi partnerami w Moree. Wolontariuszy, którzy najpierw odbędą co najmniej dwumiesięczny wolontariat w Ghanie, zapoznają się na miejscu z sytuacją panującą w Moree co pomoże lepiej zrozumieć warunki i problemy tam panujące i wpłynie pozytywnie na koordynowanie projektem.

 • Zapraszamy  wolontariuszy , którzy będą realizować wspólnie z nami misję fundacji poprzez różne działania. Podziel się swoimi talentami, umiejętnościami i pomysłami w jaki rodzaj pomocy mógłbyś się zaangażować 


 • Pomóż nam promować Fundację i szukać funduszy na działalność biblioteki w Moree i Zespołu Freespirit

 

 

Napisz do nas na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Podaj swój adres i krótką informację o sobie, mile widziane CV. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

Po informacje praktyczne o wolontariacie w Ghanie zapraszamy poniżej. 

Zmieniony ( Wtorek, 16 Sierpień 2011 23:07 )


 

Masz czas i zapał - zostań "Obroni" w Moree !


 

Wrażenia wolontariusza z Moree

Siedzę właśnie w fundacyjnej bibliotece i ogarnia mnie coraz większy smutek, że zostały mi ostatnie  dwa tygodnie pobytu tu. Moree jest sporą rybacką wioską, w której każdy „obruni”, w języku fanti -„biały” robi niemałe wrażenie. Wszyscy chcą dotkną, porozmawiać, wymienić się numerami z białym przyjezdnym. Jeśli się tylko na to zezwoli, Ghanijczyk zaprosi do siebie na posiłek, oprowadzi po okolicy, a najchętniej odwiedzi i coś ugotuje  na typowej afrykańskiej kuchni, która jest dostępna w pokojach należących do fundacji.

Biblioteka w Moree, to miejsce spotkań dzieci z całej wioski, które chętnie uczestniczą we wszystkich organizowanych atrakcjach, lekcjach, przede wszystkim z tańca i gry na bębnach. Zachęcam wszystkich do przyjazdu i pomocy w bibliotece, okolicznych szkołach oraz  podpatrzenia jak funkcjonuje Ghanijczyk! Po kilku tygodniach, można się tu czuć swobodniej niż Polsce. Po takim czasie wszystko przestaje być obce; ja przywykłam już do jedzenia zupy(!) rękami, targowania się na ulicy, pozdrawiania wszystkich lokalnych znajomych na każdym kroku, wymuszania pierwszeństwa na drogach i trąbienia co chwila, informując o tym, że właśnie się zbliżam:). Jeśli prażące słonce nie jest przeszkodą, to jest to najlepszy sposób na spędzenie pożytecznie kapitalnej części wakacji! Jest to przygoda nie tylko dla Europejczyka, ale i dla wszystkich, napotkanych na drodze, dla których stanowimy nie lada atrakcję! Radość witających nas dzieci, już pierwszego dnia wynagradza cenę biletu do Afryki! Zachęcam, bardziej niż gorąco!:)

 

Agnieszka Wislocka  

 

 


Zmieniony ( Poniedziałek, 19 Grudzień 2011 03:01 )


 

Volunteer opportunities in Moree

VOLUNTEER IN THE LIBRARY

 • Implements the “Learn to Read" programme for teenagers and adults
 • Organizes education and integration games... we are open to suggestions and ideas 
 • Organizes events in the library and helps to take care of the library as a librarian 
 • Assists in library classes, gives children the individual attention
 • Teaches English and has her-his own classes, teaches writing and reading 
 • Reads to children and holds discussion with them - “Storry Time”
 • Organizes library lessons for students of Moree schools - lessons about books, the world...
 • Coaches local teachers in computers, teacher training knowledge ...
 • Does crafts and other art (you will need to buy all necessary things

 

 

 

 

 

 

 

 


Read more...


 

Wolontariat w Ghanie - zanim podejmiesz decyzję

 


       


 

 

 

 

 

 

 


    

 

Odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Dlaczego myślisz o wolontariacie w Afryce ? Czy chodzi tylko o egzotyczne wakacje czy jeszcze coś ponad to?
 • Jakich możliwości oczekujesz od siebie, jakiego wsparcia spodziewasz się od Fundacji ?
 • Jakie Twoje możliwości, zasoby dają Ci szansę wyjazdu, pobytu i pracy w Afryce ? Czas, umiejętności, fundusze na wyjazd, utrzymanie, koszty związane z obowiązkowymi szczepieniami i wykupem leków przeciwmalarycznych?
 • Na ile potrafisz pracować w trudnych warunkach, zrezygnować z codziennego wygodnego życia, przystosować się do egzotycznej kuchni i innych warunków klimatycznych ?

Jesteś gotowy zostać Obroni

Masz czas, zapał, fundusze zdobędziesz, pragniesz przygody, nowych doświadczeń i chcesz zrobić coś dla innych.

Zmieniony ( Wtorek, 09 Sierpień 2011 15:12 )


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 3 Next > Last >>

Page 1 of 3

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami