Zapraszamy wolontariuszy, szczególnie na kilkumiesięczny pobyt, do organizacji i pracy w bibliotece, otwartych na kontakty, poszukujących odpowiedzialnych wyzwań w nowych nieprzewidywalnych często sytuacjach i warunkach. Pozytywnie nastawionych, z zapałem i wystarczającymi funduszami, zaradnych, cierpliwych i odpowiedzialnych…

 

Olek i Basia - to nasi ostatni wzorowi wolontariusze. Wykonywali samodzielnie ważne i pilne zadania, znosili z uśmiechem niewygody i trudne warunki. Olek spędził w Moree 5 miesięcy, a Basia pomijając jeden dzień przeznaczony na Kakumi Park z siedmioma wiszącymi mostami, każdego dnia miesięcznego pobytu od rana w bibliotece – uczyła dzieci, wspierała młodzież w pisaniu esejów, segregowała dokumenty, założyła dzieciom z grupy artystycznej teczki i uzupełniała je, redagowała pisma, załatwiała sprawy w szkołach, pomagała Aminie w pracach bibliotecznych.

A wieczorami wspólne przygotowywanie obiado-kolacji na afrykańskiej kuchence, po drodze z biblioteki do domu na wzgórzu zakupy na bazarku lub w którymś z mijanych sklepików. Przeważnie już po ciemku, bo tu zmrok zapada gwałtownie około godz.6:00. Raz na tydzień kolacja w restauracji – w Moree Beach Resort, innym razem przy zamku w Cape Coast nad oceanem i piwko w Oasis przy afrykańskich rytmach.

 

Kasia jedzie do Moree prawdopodobnie 31 sierpnia. Kto chciałby dołączyć ?