Prowadzimy działalność artystyczno-kulturalną, edukacyjną i pomocową.

 


Biblioteka w Moree,  w Ghanie założona i prowadzona

pod patronatem Fundacji prowadzi różną edukacyjną działalność. Promujemy czytelnictwo i konieczność kształcenia dzieci. Tu można zacząć naukę czytania w dowolnym wieku.

W Moree liczba dzieci nie uczęszczających do szkoły przewyższa liczbę tych, które uczęszczają. Część z nich nigdy nie chodziła do szkoły, inne musiały z nauki zrezygnować.  


Dążymy do tego, by biblioteka stała się silnym i ważnym Centrum Edukacyjno- Kulturalnym dla lokalnej społeczności.

 

 

   

Patronat to projekt polegający na wspieraniu edukacji konkretnego afrykańskiego dziecka. Chcemy dać szansę zdobycia lepszego wykształcenia dzieciom utalentowanym

i tym z ubogich rodzin, którzy pragną się uczyć. 

Środki przeznaczamy na opłacenie czesnego, wyposażenie ucznia, dodatkowe zajęcia w bibliotece, najpilniejsze potrzeby

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Freespirit Art Group to duma naszej Fundacji. 

Dzieci i młodzież wspierane przez fundację uczą się tradycyjnych tańców, gry na bębnach i szerzą kulturę wśród lokalnej społeczności jak i niosą w świat poprzez udział

w festiwalach, występy w centrach kultury czy hotelach. Marzymy o udziale w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Polsce. 


W obliczu ekspansji kultury zachodu ważne jest zachowanie lokalnej tradycji. Ekspresja tańców, koloryt  tradycyjnych strojów to atrakcyjny i przyciągający turystów aspekt afrykańskiej kultury. 

 

 

 

 

Projekty Partnerskie - jesteśmy otwarci na współpracę

i pomysły, bo wspólnie można więcej.

Piękne zdjęcia z całego świata które posiadamy,

umożliwiają organizowanie wystaw, podróże dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem. Włączamy się w projekty, które wpływają na szerzenie informacji o sytuacji panującej w Afryce, uświadamiają o zależnościach między państwami        i kontynentami.