Ze względu na istniejącą sytuację Fundacja Freespirit ustanowiona przez Krystynę Choszcz decyzją Fundatora o jej rozwiązaniu, popartą przez Radę Fundacji, kończy swoją działalność. Z dniem 31 stycznia 2017 w KRS zostaje zamieniona nazwa Fundacja Freespirit na Fundacja Freespirit w Likwidacji. 16 lutego minęło 10 lat od uroczystej inauguracji działalności Fundacji. To dobry moment, by rozpocząć nowy rozdział, a dorosła już młodzież z Moree wzięła sprawy w swoje ręce, bo zaangażowanie w szerzenie afrykańskiej kultury, wyjazdy i zmiany w rozwijającej się mocno Ghanie ukazały nowe horyzonty.

Dziękujemy wszystkim sympatykom i darczyńcom Fundacji, dziękujemy wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie zaproszenia do udziału w festiwalach i na występy, by uświetniały różne wydarzenia. Życzymy spełnienia marzeń oraz satysfakcji z realizacji Waszych celów.