Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI

Fundacja Freespirit - Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...

Dla tych co chcą poznawać świat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza wyprawa Nepal

 

 

 

Osiem miesięcy azjatyckiej włóczęgi. Bez biura podróży czy wielkich pieniędzy. Lądem. Stopem, pociągiem, ciężarówką , na wielbłądzie albo rykszą.

Ten pamiętnik jest próbą uchwycenia i uwiecznienia cząstki mojej przygody, spotkania z tym fascynującym, odległym światem. Notowane codziennie, na bieżąco, opisy zdarzeń, miejsc i spotkanych ludzi powstały w najprzeróżniejszych miejscach: w pociągu, na pustyni, na dachu taniego hoteliku czy hinduskiej świątyni. Nie są one w stanie oddać wszystkiego, co przeżyłam, na pewno jednak przybliżą klimat tej niesamowitej wyprawy.

Nepal … moja obsesja...

Kinga, maj 1996

 

 

 

 

 

 

 

Prowadził nas los

Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, pięćset osiemdziesiąt trzy dolary i dwadzieścia pięć centów - cały nasz kapitał, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy objechać świat dookoła. CAŁY! Jak tego dokonać prawie bez pieniędzy? Jak to zrobić, aby jak najbliżej poznać ludzi i kultury przemierzanych krajów? Oczywiście - autostopem! Kto by przypuszczał, że zajmie nam to pięć lat...


Przez tych pięć lat, dzień w dzień, pisałam pamiętnik, zapełniając drobnym maczkiem kilka grubych tomów. Pisałam, siedząc oparta o plecak, czekając na stopa na zakurzonym paragwajskim pustkowiu, pisałam na pokładzie łódki przemierzając amazońską dżunglę albo otoczona gromadką ciekawskich, bosonogich dzieci w laotańskiej w wiosce... Kiedy tylko była możliwość wklepywałam to do komputera... ”

Kinga

Gdańsk, czerwiec 2004

 

Kinga Choszcz i Radosław "Chopin" Siuda za swoją pięcioletnią podróż autostopem dookoła świata otrzymali w roku 2004 Kolosa - najbardziej prestiżową nagrodę podróżniczą w Polsce.

 

Moja Afryka

Kiedy jechałam z centralnej Azji do Europy, ponieważ Chopin zachorował i czekał na mnie w Polsce, nie wiedziałam, na jak długo wracam do domu. Myślałam, że na chwilę...

Ale - sporo się działo. Mieszkanie z Chopinem w Warszawie, przeprowadzka do mnie do Gdańska, potem praca nad polska książką. Potem nad angielską. Dalej – przygoda z żółtym vanem i europejskie „book tour” .. I cały ten czas wizyty gości z całego świata w moim gdańskim mieszkanku... Co więcej? Wszystkie te rzeczy, którymi nie miałam okazji cieszyć się podczas pięciu lat w drodze – spędzanie czasu i wszystkich większych i mniejszych świąt z rodzinką ...

Tak – jest milo. I wygodnie. Prawie zbyt wygodnie... Ale już niedługo. Lato prawie odeszło, dni coraz chłodniejsze, poprzednia podróż uwieczniona w książce... Nadchodzi czas na kolejne przygody. Na ostatni kontynent, który na mnie czeka. Tak- Afryka wzywa! I w końcu się wydarzy, dwa lata po tym, jak wróciliśmy.

Kupiłam już nowy plecak … z pomocą Filipa zakładam nową stronkę...

Wkrótce …jutro... 

Kinga, październik 2005

 

Moja Afryka” otrzymała nagrodę „Bursztynowego motyla” za najciekawszą podróżniczą książkę wydaną w 2008 r. 

 

 

 

Led by Destiny - Hitchhiking around the World 

 

Wersja angielska "Prowadził nas los " - dostępna tylko u nas !

Cena 65 PLN + koszty przesyłki 

 

Dochód ze sprzedaży książek przeznaczamy na działalność Fundacji.  

 


Zmieniony ( Wtorek, 07 Lipiec 2015 18:18 )


 

Polecane książki


Zmieniony ( Wtorek, 22 Styczeń 2013 13:55 )


 

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami