Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Polecane książki

Polecane książki

Dla tych co chcą poznawać świat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza wyprawa Nepal

 

 

 

Osiem miesięcy azjatyckiej włóczęgi. Bez biura podróży czy wielkich pieniędzy. Lądem. Stopem, pociągiem, ciężarówką , na wielbłądzie albo rykszą.

Ten pamiętnik jest próbą uchwycenia i uwiecznienia cząstki mojej przygody, spotkania z tym fascynującym, odległym światem. Notowane codziennie, na bieżąco, opisy zdarzeń, miejsc i spotkanych ludzi powstały w najprzeróżniejszych miejscach: w pociągu, na pustyni, na dachu taniego hoteliku czy hinduskiej świątyni. Nie są one w stanie oddać wszystkiego, co przeżyłam, na pewno jednak przybliżą klimat tej niesamowitej wyprawy.

Nepal … moja obsesja...

Kinga, maj 1996

 

 

 

 

 

 

 

Prowadził nas los

Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, pięćset osiemdziesiąt trzy dolary i dwadzieścia pięć centów - cały nasz kapitał, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy objechać świat dookoła. CAŁY! Jak tego dokonać prawie bez pieniędzy? Jak to zrobić, aby jak najbliżej poznać ludzi i kultury przemierzanych krajów? Oczywiście - autostopem! Kto by przypuszczał, że zajmie nam to pięć lat...


Przez tych pięć lat, dzień w dzień, pisałam pamiętnik, zapełniając drobnym maczkiem kilka grubych tomów. Pisałam, siedząc oparta o plecak, czekając na stopa na zakurzonym paragwajskim pustkowiu, pisałam na pokładzie łódki przemierzając amazońską dżunglę albo otoczona gromadką ciekawskich, bosonogich dzieci w laotańskiej w wiosce... Kiedy tylko była możliwość wklepywałam to do komputera... ”

Kinga

Gdańsk, czerwiec 2004

 

Kinga Choszcz i Radosław "Chopin" Siuda za swoją pięcioletnią podróż autostopem dookoła świata otrzymali w roku 2004 Kolosa - najbardziej prestiżową nagrodę podróżniczą w Polsce.

 

Moja Afryka

Kiedy jechałam z centralnej Azji do Europy, ponieważ Chopin zachorował i czekał na mnie w Polsce, nie wiedziałam, na jak długo wracam do domu. Myślałam, że na chwilę...

Ale - sporo się działo. Mieszkanie z Chopinem w Warszawie, przeprowadzka do mnie do Gdańska, potem praca nad polska książką. Potem nad angielską. Dalej – przygoda z żółtym vanem i europejskie „book tour” .. I cały ten czas wizyty gości z całego świata w moim gdańskim mieszkanku... Co więcej? Wszystkie te rzeczy, którymi nie miałam okazji cieszyć się podczas pięciu lat w drodze – spędzanie czasu i wszystkich większych i mniejszych świąt z rodzinką ...

Tak – jest milo. I wygodnie. Prawie zbyt wygodnie... Ale już niedługo. Lato prawie odeszło, dni coraz chłodniejsze, poprzednia podróż uwieczniona w książce... Nadchodzi czas na kolejne przygody. Na ostatni kontynent, który na mnie czeka. Tak- Afryka wzywa! I w końcu się wydarzy, dwa lata po tym, jak wróciliśmy.

Kupiłam już nowy plecak … z pomocą Filipa zakładam nową stronkę...

Wkrótce …jutro... 

Kinga, październik 2005

 

Moja Afryka” otrzymała nagrodę „Bursztynowego motyla” za najciekawszą podróżniczą książkę wydaną w 2008 r. 

 

 

 

Led by Destiny - Hitchhiking around the World 

 

Wersja angielska "Prowadził nas los " - dostępna tylko u nas !

Cena 65 PLN + koszty przesyłki 

 

Dochód ze sprzedaży książek przeznaczamy na działalność Fundacji.  

 


Zmieniony ( Wtorek, 07 Lipiec 2015 18:18 )


 

Polecane książki


Zmieniony ( Wtorek, 22 Styczeń 2013 13:55 )


 

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami