2012


List od Dzieci z Freespirit Art Group

Drodzy Przyjaciele, Dobroczyńcy oraz Entuzjaści Kultury Afrykańskiej!

 Jesteśmy członkami Grupy Freespirit z Moree w Ghanie i chcielibyśmy opowiedzieć wam o naszych ekscytujących przygodach roku 2012.

 W sierpniu, podczas wakacji, wyjechaliśmy na obóz do Duakwy.  Dla większości z nas był to pierwszy wyjazd z Moree i poznawanie nowych ludzi i rzeczy było dla nas niesamowitym przeżyciem.  Byliśmy na wycieczce w lesie, gdzie rosną największe w Ghanie drzewa i zwiedziliśmy plantację kakao.  Chcieliśmy dowiedzieć się więcej na temat kakao – do czego jest używane i jak eksportowane za granicę.Podczas obozu mieliśmy również zajęcia komputerowe. Większość z nas nie wie zbyt wiele o komputerach, więc było to dla nas dużą frajdą i dobrym ćwiczeniem, mimo że początki były trudne.


Read more...


 

New Year's Performances at Anomabo - 31.12.2012 - 01.01.2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

On 31st December the Freespirit Art Group went to Anomabo Beach Resort to give New Year's Performances. Coach Ben from Accra, librarian Geatan, three volunteers from Poland : Kuba, Iwona and Ingrid met together to make plans for the trip.


Read more...


 

Szlakiem starych fortów z Zespołem Freespirit - wrzesień 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wzdłuż wybrzeża Ghany jest wiele historycznych miejsc – starych fartów i zamków, z których część jest na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. By dzieci i młodzież z Zespołu Freespirit miały możliwość poznawania historii własnego kraju w ramach nagrody za zaangażowanie i postępy zorganizowaliśmy 2 dniową wycieczkę szlakiem starych fortów. W dniach 22-23 września zwiedziliśmy : Fort San Sebastian w Szema, Fort Orange w Secondi i Fort Metal Cross w Dixcove, a 13 września kilkoro dzieci miało okazję zobaczyć z bliska Fort Amsterdam w Abandze. 


Read more...


 

Escape na koniec wakacji - 22-23 września 2012

 

Zaproszenie do Escape, eksperymenty pasjonatów ekologii i rosnące tam drzewo moringa o cudownych właściwościach zachęciło nas do wyprawy w tę część Ghany, gdzie południk przecina się z równoleżnikiem. Wynajęty busik, cenowe nogocjacje, prowiant, namioty i 13 szczęśliwców z Grupy Artystycznej zabieramy na zakończenie wakacji na przygodę do Cape Three Points.


Read more...


 

Coconut Grove Beach Resort – 15 września 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coconut Grove w Elminie to piękne miejce, dużo przestrzeni, pole golfowe, palmy kokosowe i miła obsługa... Hotelowi goście skupieni wokół tańczących dzieci z Zespołu Freespirit, doping do kolejnego tańca pomimo czekających ich już na stołach gorących potraw. Występ w hotelowym resorcie, gdzie dzieci w zamian mają frajdę w basenie,a goście trafią się wyjątkowymi pasjonatami afrykańskich rytmów to najlepsza nagroda za trud wkładany w treningi w żarze afrykańskiego słońca.

 


 

Volunteer Maryla in Moree 5 - 13.09.2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

From Maryla's journal :

"Today some administrative work had to be done… Children need books, note books & some educational material for school. The classes started last Tuesday and they should have all the books on Monday. Tomorrow we have a lot of shopping to do... "

" ...we went for a beach walk to the local fishermen’s village. Exotic, beautiful, peaceful views… Grandmother of Abigail, one of our dancers, lives there so we went to see her. Then children performed on the village square. I really like this place.


Read more...


 

Fetu Afahye – Durbar of Chiefs - 1 września 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Główny dzień Fetu Afahye, Durbar of Chiefs, odbywa się corocznie w pierwszą sobotę września. Dwugodzinna uliczna parada ulicami Cape Coast kończy się uroczystością w Victoria Park. Czas oczekiwania na pojawienie się uczestników parady, kolorowych grup na czele z chiefem Cape Coast wypełnia Zespół Freespirit. Pojawienie się policji na białych motocyklach, honorowej eskorty prezydenta, przerywa występ. Przejście prezydenta Johna Mahama placem Victoria, powitanie kilkutysięcznej widowni to ekscytująca chwila nie tylko dla naszych dzieci.


Read more...


 

Fetu Afahye – Konkurs gotowania – 30 sierpnia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Banku z zupą palmową, fufu, yam, przeróżne sosy (stew) z lokalnymi przyprawami, ryż ... Konkurs gotowania dla niewidomych w Osten Garden to jedno z interesujących festiwalowych wydarzeń w Cape Coast. Zadaniem Zespołu Freespirit jest przyciągnąć widownię afrykańskimi rytmami rozlegającymi się daleko oraz uatrakcyjnić czas oczekiwania na poczęstunek i werdykt jury. Dzieci z grupy artystycznej otrzymują wiele podziękowań i również w jednorazowych pojemniczkach banku, lokalną ulubioną potrawę, i jedząc ze smakiem podziwiają tych, co gotowali.


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 Next > Last >>

Page 1 of 5

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami