2012


W Anomabu - 2 lipca 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Ghanie 2 lipca to Święto Narodowe, dzien wolny od pracy. Nie możemy zaplanować występu w Moree, bo zbyt często pada, po drugie główny plac przeznaczny zazwyczaj na wieksze wydarzenia w kałużach i błocie. Święto to czas na relaks i dla dzieci z zespołu. Pięknym i przyjaznym miejscem jest Anomabu Beach Resort, tym bardziej, że tu zawsze można liczyć na profesjonalną opiekę ratowników, gdy dzieci korzystają z uroków oceanu. Wspólna zabawa integruje i dodaje energiii do kolejnych tereningów. Deszczowa pora nie popsuła naszych planów i był to wyjatkowo udany dzień.


 

Wycieczka do Elminy – 21 czerwca 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Forty i zamki Ghany to zabytki architektoniczne o kolonialnej przeszłości wznoszone w XV- VII wieku nad Zatoką Gwinejską. Grupy Artystyczna wzięła udział w wycieczce do Elminy, której głównym celem było zwiedzenie zamku. Przewodnik opowiadał wyjątkowo ciekawie o historii tego miejsca i niewolnictwie. Wszystkie dzieci wpatrzone w przewodnika słuchały uważnie ponurej historii przodków.


Read more...


 

3 raporty z Moree - 13, 15,17 czerwca 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meeting in the library                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

It is obligatory for the Art Group                                   

- The Art Group should cooperate us a good and responsible team


Read more...


 

Dlaczego ...dlaczego ? - 15 czerwca 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Moree nie mogą uwierzyć, że szansa na wyjazd do Europy i udział w festiwalach w tym roku bezpowrotnie stracona. Z moim przyjazdem i tą wiadomością zrobiło się gwarno, obudziła się młodzież, rodzice i Moree Youth, o których pomoc i zaangażowanie prosiliśmy już dawno. W minionym tygodniu odbyło się w bibliotece kilka spotkań – z Grupą Artystycznej, z rodzicami i przedstawicielami młodzieżowej organizacji skupiającej wykształconych dorosłych, których korzenie wywodzą się z Moree, a swoje biznesy prowadza w Kumasi, drugim z kolei największym mieście w Ghanie. Tego dnia stawili się prawie wszyscy rodzice.


Read more...


 

Tylko dwie godziny ... 7 czerwca 2012

Minął rok intensywnych przygotowań, kilka miesięcy organizacji pobytu Zespołu z Moree w Polsce i szukania środków na przelot z Ghany do Polski... Za mną kolejna nieprzespana noc. Pierwsza w Gdańsku przed wyjazdem, druga w Istambule w strefie transferowej i teraz w Akrze spędzona na uzupełnianiu i segregowaniu dokumentów w teczkach dzieci z grupy artystycznej  zgodnie z „checklist visa requirement ”. Dziś omówione interview w Embassy of the Kingdom of the Netherlands.

Opóźnienie wydania paszportów dla 9 młodszych dzieci oraz pisma z Urzędu Edukacji wyrażającego poparcie dla międzynarodowych festiwali organizowanych w Europie i zgodę na wyjazd za granicę uczniów z Moree skomplikowało i opóźniło kolejnych kilka ważnych kroków - ostateczną decyzję o nominacji do udziału w festiwalach, a co za tym idzie ubezpieczenie i rezerwację biletów oraz przyjazd zespołu do Accry dzień wcześniej. Do kompletnej dokumentacji konieczne są pisma ze szkół, a te wymagały pisma z Wydziału Edukacji...

Ulewny deszcz w nocy, podczas którego życie w Moree zamiera i staje się niemożliwe po ciemku, w strugach płynącej wody ze wszystkich wzgórz razem z gliniastą ziemią i ściekami  dotrzeć do biblioteki, opóźnia dotarcie wszystkich na umówioną 3 w nocy.

Bus z dziećmi wyjechał z Moree wcześnie rano - to dobra wiadomość.


Read more...


 

Afrykańskie rytmy w Polsce i Francji latem 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Freespirit z Moree dostał oficjalne zaproszenia do udziału w XX edycji Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” w Nowym Sączu 21 - 30 lipca 2012 oraz  XXV festiwalu „ Festival des Enfants du Monde ” we Francji w Saint – Maixent L'Ecole 11- 18 lipca 2012 w regionie Poitou. Zależy nam, by dać szansę dzieciom z Ghany wzięcia udziału w tych kształcących projektach. 


Read more...


 

Wystawa zdjęć w Fukafe - 14 kwietnia - 7 maja 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańska edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera rozpoczęła się wystawą zdjęć Fundacji Freespirit w Fukafe, a 18 kwietnia odbyło się otwarte spotkanie radiowe „ Afryka biedna czy bogata ” prowadzone przez Włodzimierza Raszkiewicza z Radia Gdańsk. Kilkakrotne wizyty w Moree umożliwiły poznawanie zawiłych problemów i sytuacji mieszkańców tej rybackiej miejscowości położonej na wybrzeżu Ghany, jak również utrwalanie tego obrazu na kadrach setek zdjęć. Na wystawie kilkanaście wybranych zdjęć z życia Moree i występów Zespołu Freespirit dla lokalnej społeczności. Wystawa będzie do 7 maja, ul. Olejarna 2. Dziękujemy wydawnictwu Bernardinum za bezpłatny wydruk zdjęć. 


 

Ghana Culture Day - 14 marca 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The purpose of the day is to promote and celebrate Ghana's cultural heritage. It also emphasizes the links between culture and other sectors of national life. The Ghana Culture Forum holds the Ghana Culture Day under the theme ‘Culture – Our Life!  The Freespirit Art Group played together with Kusum Gboo Dancers at National Theatre to welcome professional artist and musicians. The performance was very great, mostly the musicians and artists who came to Culture Forum lunch really liked the Art Group’s performance.


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 Next > Last >>

Page 3 of 5

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami