2012


Kinga Choszcz - Prowadził nas los

Prowadził na los - wydanie II  w serii  "Biblioteka Poznaj Świat". 

Książka została uzupełniona o sporo pięknych zdjęć, których nie ma w wydaniu pierwszym. "Prowadził nas los " to również album niezwykłych fotografii. Teraz grubsza o ponad 50 stron, również kończy się INSPIRACJAMI

 

" Życie jest wyzwaniem - podejmij je !"  

 

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa o Kindze, o tym jak wciąż inspiruje, dodaje odwagi, siły. Uskrzydlają takie maile, dodają wiary w sens naszego życia.


 


 

The National Art Centre – Accra – 23- 24 lutego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazd do Accry i występ w National Art Centre, nocleg w stolicy to nagroda dla dzieci z Freespirit Art Group za ostatnie miesiące zaangażowania. Wybór dzieci nie jest łatwy. Kończy się łzami nawet najmłodszego naszego odkrycia, 4 letniego chłopca, który od kilku dni uczestniczy w zajęciach i z niesamowitym uporem, rytmicznie wystukuje prawidłowo wszystkie rytmy na afrykańskim dzwonku. Takich talentów szukamy !


Przygotowań dużo i wciąż wyskakują nowe sprawy. Dostajemy informacje, że Art Centre nie pokryje kosztów podróży. Z obiecanej dzieciom wycieczki nie możemy jednak zrezygnować. W ostatniej chwili musimy tez szukać innego noclegu. Ben – trener, z afrykańskim spokojem, w dniu planowanego wyjazdu, wydzwania od rana i ostatecznie załatwia nocleg w szkole. 26 dzieci + 4 osoby dorosłe, zakupy spożywcze, kostiumy i bębny .. wszystko w busie o zaplanowanym czasie. I jak zwykle, gdy tylko bus rusza rozlegają się afrykańskie rytmy.


Read more...


 

5 lat Fundacji i występ w Cape Coast Castle - 18 lutego 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy byli i są z nami, angażują się w podejmowane przez nas projekty, wspierają nas na wiele różnych sposobów - dziękujemy wolontariuszom, sponsorom, tym co objęli dzieci patronatem. To dla Was wszystkich zabrzmiały dziś afrykańskie rytmy. Na występ z tej okazji wybraliśmy miejsce światowego dziedzictwa – Cape Coast Castle oddalony od Moree niecałe 10 km.


Read more...


 

Walentynkowy wystep w Moree – 14 lutego 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwyczaje zachodu docieraja do roznych zakatkow Afryki. W Cape Coast pojawil sie walentynkowy sklep z czerwonymi dekoracjami. a nasz Zespol z tej okazji idzie na wzgorze Fortu Nassa, gdzie sa w Moree ruiny fortu z czasow kolonializmu i niewolnictwa, by tam wystapic dla okolicznych mieszkancow. Tradycyjnym zwyczajem chlopcy, nasi nastoletni bebniarze, daja dziewczynkom bebny do niesienia. W polowie drogi udaje sie wdrozyc rowniez inne zwyczaje i ciezkie bebny przejmuja chlopcy.


Read more...


 

Ponownie afrykanskie rytmy nad oceanem – 12 lutego 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

Kazdy turysta, przyjezdny powinien byc zawsze tu czujny, a najlepiej nie miec przy sobie rzeczy ktorych nie chce stracic. W wyrezyserowanej akcji odwracajacej uwage na moment od bagazu mozna pozbyc sie plecaka lub jego zawartosci. Skradziony laptop z calym dwumiesiecznym fotograficznym materialem L i inna zawartoscia jest powodem do powtorzenia kilku wydarzen. Choc nigdy to co sie zadzialo wczesniej nie jest juz do powtorzenia w tej samej wersji to rozlegaja sie ponownie afrykanskie rytmy nad oceanem w Moree. W nagrode wszystkie dzieci dostaja od Fundacji lodowe jogurty, do wyboru - czekoladowe, truskawkowe lub mleczne.


 

Freespirit w Oasis – 11 lutego 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

Oasis – restauracja nad oceanem w Cape Coast jest chetnie odwiedzana przez turystow. To miejsce wystepow roznych zespolow.  Ogloszenie o wystepie Zespolu Freespirit, rozwieszone w kilku miejscach, przyciaga zaiteresowanych afrykanska kultura. Przychodza tez liczni przyjaciele Nicolasa rasty – nowego trenera. Nicolas jak i dzieci dzis w batikowych koszulkach z napisami – Freespirit. I w ten sposob nowy coach zostaje spontanicznie FREESPIRIT. Wystep udany, dzieci zatanczyly z energia. Otrzymujemy mnostwo milych slow i gratulacji.

 

W Anomabu Beach Resort – 4 lutego 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

Dostajemy kolejne zaproszenie do Anomabu. By skorzystac z urokow tego miejsca przyjezdzamy kilka godzin wczesniej przed zaplanowanym wystepem. Bus zaladowany maksymalnie, dodatkowo bierzemy taksowke, by wiecej dzieci nagrodzic wyjazdem. Najpierw krotki trening w cieniu licznych tu palm, potem plaza. a wieczorem wystep. Dostajemy 100 GHC z czego pokrywamy koszty busa z Moree do Anomabu, paliwo taxi i wyzywienie dla ponad 30 osob.

 

Afrykanskie rytmy nad oceanem w Moree – 2 lutego 2012

 

 

 

 

 

 

 

  

Moree jest rybacka miejscowoscia, wiec chcemy nagrac video-clip, nasz Zespol na tle rybackich lodzi . Dostajemy pozwolenie od szefa rybakow. Dzis odpowiedni moment na wystep na plazy, nie zaskoczy nas przyplyw. Najpierw parada przez miasto od biblioteki nad ocean. Tu tradycyjnym zwyczajem przed momentem rozpoczecia imprezy ziemia zostaje polana alkoholem przez samego szefa. Teraz dzieci moga rozpoczac wystep. Gdy rozlegaja sie bebny z kazda minuta zbiera sie wiekszy tlum. Czesc obserwuje z wody, inni stoja na licznych tu skalach, a wiekszosc widowni na okoliczych lodziach. Wyglada to interesujaco.

 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 Next > Last >>

Page 4 of 5

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami