2012


Nowe bębny - 29 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciach śliczny nowy komplet bebnów z logiem fundacji i radość dzieci z Zespołu.

Dziękujemy Jasonowi z Kaliforni :)  Wiecej o bębnach i tradycjncyh afrykanskich tańcach wkrótce.


 

Freespirit w Anomabu Beach Resort - 27 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Występ Zespołu wiąże się z mnóstwem przygotowań. 1. Ustalenie ile osób weźmie udział i ich wybór co jest zawsze trudnym momentem. Na treningu dzień przed występem jest 41 dzieci. 2. Ustalenie kto będzie gotować i gdzie. Zakupy. Tym razem gotuje Daina i Elizabeth ( dwie starsze dziewczynki z Zespołu ) na podwórku u Dainy. 3. Przygotowanie kostiumów, strojów na podróż i kąpielowych jeśli wyjazd jest do resortu nad oceanem. 4. Załatwienie transportu. Oj, marzy nam się własny mini-bus.

Występujemy w Anomabu Beach Resort dla pracowników CCTC – Finantrade Company.


Read more...


 

Trening i relaks na plaży – 22 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po tygodniu intensywnych zajęć prowadzonych przez nowego trenera czas na odmianę i atrakcję dla dzieci. Nagrodą jest wyjazd do Anomabu. Odpoczynek na plaży zostaje połączony z nauką elementów nowego tańca. Gdy chłopcy grają w piłkę nożną na plaży – ćwiczą dziewczynki. Gdy pod okiem ratownika dziewczynki bawią się w falach oceanu - nowe elementy tańca szlifują chłopcy. Potem posiłek ( kenke z sosem pomidorowym i kapustą ) i krótki występ dla gromadki turystów. Na koniec intensywnego dnia pyszne ananasy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od managera hotelu dostajemy zaproszenie na sobotę - występ dla wiekszej grupy hotelowych gości,  uczestników konferencji.


 

Trener Zespołu Freespirit – 16 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsi tancerze i bębniarze przeważnie są już trenerami własnego zespołu lub członkami grupy, która występuje nie tylko w Ghanie ale też innych krajach. Niektórzy prowadzą zajęcia w kilku miejscach i w różnych okresach warsztaty tańca dla turystów, są werbowani przez biura turystyczne Stanów, Europy czy Australii towarzysząc grupom zwiedzającym Ghanę. Idą tam, gdzie są lepiej opłacani.

Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy niezależnego tancerza z okolic Cape Coast, osoby z pasją, która zajmie się Zespołem Freespirit. Nicolas Ebo poprowadził dziś pierwsze zajęcia w Moree. Wykazał się energią i talentem. Od pierwszego momentu wszystkie dzieci polubiły nowego trenera. Mamy nadzieję, że fundusze Fundacji Freespirit pozwolą dzieciom z Moree realizować ich pasje , uczyć się afrykańskich tańców i gry na bębnach.


 

Wycieczka do Kakum Park - 8 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec semestralnej przerwy w Ghanie organizujemy wycieczkę do Kakum Park słynacego z wiszących konopnych mostów. Taka wycieczka to nie tylko lekcja przyrody, ale duży zastrzyk pozytywnej energii dla dzieci z Zespołu. A energii trzeba, by podołać wszystkim treningom w upale, gdy dodatkowo wieczorem czekają na większość dzieci kolejne obowiązki. I znów trudna decyzja – Kto ma wziąć udział w wycieczce ? Wybieramy 24 dzieci – tyle ile mamy fundacyjnych koszulek. Z taką ilością dzieci bez większych problemów może bus przekroczyć bariery policyjne, których jest na tej trasie kilka.


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 Next > Last >>

Page 5 of 5

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami