2013


New Year's Eve with Freespirit kids

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Christmas Holiday, like most of the people, Freespirit children also spent with family and traveled to other relatives. In the Library we had Holiday, too. The next activity was the performance in Anomabo Beach Resort on Sunday evening, our first show with the new coach, John Mensah. It was a very energetic dance and drumming theater including small introductions about the dances and the regions from Ghana.

The performance on Sunday was so great we got invitation for New Year’s Eve also and with more time to prepare show was stunning, professional and for New Year’s Eve something new from the Freespirit Group I have never experienced. That was a strong start from Freespirit and hopefully we can keep the energy and professionalism throughout 2014. Tourist and everybody in Anomabo Beach Resort were fully satisfied with Freespirit New Year's

Volunteers - Tinka & Leszek

 

 

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 20 Styczeń 2014 17:07 )


 

Christmas in the library

 

 

 

 

 

 

 


 

Everybody is excited before Christmas especially kids. Our children from Freespirit Group were the same, we started creating decoration to prepare the library and the classroom for the Christmas Eve Celebration for us on 23rd. With the art group members and an open group in the Library we made angels, chains and other decorations and also a cardboard Christmas tree what we cut and painted together, too. We made Nativity Scene and puppets with the kids to play the Christmas story from the Bible.


 

On 23rd evening we gathered and sang Christmas carols before we shared small gifts with  sweets. The most amazing for kids was that they had small present box with their name on it. Here in Ghana it is not a custom to prepare gifts and wrap it nicely, to make it more personal as a gift. We had not just Christmas Eve but whole Christmas week to rise the Christmas feeling without snow, cold, Santa Claus and the usual things we connect to the Holidays.

Volunteers - Tinka & Leszek

 

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 20 Styczeń 2014 17:10 )


 

Biblioteka w Moree d.c.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plany Rady Miasta Moree nie ulegają zmianie i co jakiś czas pytają się naszych wolontariuszy pracujących obecnie w bibliotece jak idą poszukiwania nowego miejsca. Martwimy się o dalsze losy biblioteki, bo w Moree jedyne wolne budynki są w stanie surowym, bez podłóg, więc wymagające dużych nakładów finansowych. Jak na razie pozwolono nam zostać w obecnym budynku. Rada ma obecnie pomysł, że w razie gdybyśmy nie znaleźli niczego to zostawią nam jedno z pomieszczeń, w którym mielibyśmy przechować wszystkie nasze spakowane rzeczy do czasu aż znajdziemy nowe lokum. Obiecują nawet nam pomóc w poszukiwaniach, ale jak dotąd nie dali nam żadnej konkretnej oferty.                                                       

Popularne na świecie są mobilne biblioteki na kółkach, w Akrze funkcjonuje od wielu lat z powodzeniem biblioteka w kontenerze. Może więc realizacja takiego projektu byłaby w tej sytuacji najlepsza ...

 



 

Zmieniony ( Niedziela, 10 Listopad 2013 00:35 )


 

Czarne chmury nad biblioteką w Moree - październik 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od stycznia 2013 biblioteka w Moree funkcjonuje w budynku po starej poczcie, której istnienie w miejscowości, gdzie większość mieszkańców nie uczęszczała do żadnych szkół okazało się zbędne. Na bibliotekę to doskonałe miejsce. Obecnie Rada Miasta chce przeznaczyć budynek na Biuro Ubezpieczeń Społecznych, które Rząd planuje tu utworzyć. Moree Urban Council zapewnia, że ceni prace Fundacji, ale prosi o opuszczenie budynku z końcem miesiąca. Jeśli do końca października nie znajdziemy innego lokum to Rada postara się pomóc znaleźć miejsce, gdzie możemy przechować całe wyposażenie biblioteki.

Zmieniony ( Czwartek, 24 Październik 2013 13:06 )


Read more...


 

Pod znakiem higieny - 14-18 października 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mycia Rąk w bibliotece w Moree odbył sie tydzień pod znakiem higieny. Zespół Freespirit wystąpił na festynie zorganizowanym przez Wydział Sanitarny w Cape Coast pod egidą ONZ i UNICEF przy współpracy z City Council, liderami Moree i szkołami. Dzieci były świetne i organizatorzy bardzo dziękowali nam za udział.

Zmieniony ( Czwartek, 24 Październik 2013 13:00 )


 

Pod flagą National Geographic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

National Geographic doceniło wysiłek i dokonania dzieci z Moree. Artykuł o ich podróży na festiwale :

Afryka nie znika – o wyprawie dzieci z Ghany do Europy

Zdjęcia :

Parada zespołów folklorystycznych w Nowym Sączu

Na zamku w Łagowie

Zespół Freespirit w Gdańsku

Afrykański taniec z flagą National Geographic

Zmieniony ( Czwartek, 29 Sierpień 2013 19:29 )


 

Zachwycili publiczność ... artykuły w gazetach

 

 

 

Po trzech latach  starań udało się ! Dziś z dumą piszemy - było warto. Dzieci z Ghany na festiwalach pokazały to co u nich najpiękniejsze- radość , energię, koloryt, spontaniczność. Dźwięki afrykańskich bębnów przyciągały jak magnes publiczność, gazety pisały o wyjątkowej Trzynastce z Ghany...


Zespół z Ghany zachwycił podczas Święta Dzieci Gór

- Zespół Freespirit z Ghany na Święcie Dzieci Gór

- Dzieci Gór pożegnają jutro Nowy Sącz 

- Święto Dzieci Gór - miejsce spotkań różnych kręgów kulturowych i religijnych

- Święto Dzieci Gór

- Święto Dzieci Gór. Biskup dał popisowy koncert 

 

Zmieniony ( Czwartek, 22 Sierpień 2013 09:47 )


 

37 dni - 16 000 km, 20 festiwalowych koncertów, 14 miast

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po czterech dniach i trzech nocach nieustannej podróży Zespół Freespirit wrócił do Moree w komplecie 11 sierpnia wieczorem. Szef rybaków przysłał wiadomość - "Kids reached home safely. Thanks God for what he has done. Chief "

W ciągu 37 dni podróży 13 osób z Ghany przejechało ponad 7,5 tys km autokarami i około 500 km pociągami. Ponad 4 tys samolotami Burkina Faso – Paryż przez Casablankę ( w dwie strony to ponad 8 tys km) . Razem ponad 16 000 km . Z dziećmi z Ghany wędrowała flaga National Geographic i od Paryża Krystyna Choszcz – prezes Fundacji Freespirit, która wspiera zespół i jego działalność, by trwało to co dziś bezcenne.

Na scenach plenerowych, deptakach, na tarasach barów pełnych turystów i deskach teatrów mieszkańcy 14 miast i turyści mieli okazję zobaczyć afrykańskie tańce w wykonaniu dziecięcego Zespołu Freespirit. Dziękujemy dzieciom za ogromny wysiłek, za 20 festiwalowych bezpłatnych koncertów, za bezpłatne występy w Trójmieście i na placu Concorde w Paryżu. Każdy z nich niezmiernie ważny.

 

 

 

 

 

 


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 Next > Last >>

Page 1 of 5

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami