2013


Dla społeczności Moree - 5 maja 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowania do festiwali to systematyczne zajęcia taneczne i muzyczne. Dzieci są pełne entuzjazmu pomimo wielu obowiązków. Kto wie, że po występie Zespołu kolejnego dnia trzeba prać prawie wszystko? Prać oczywiście ręcznie. Odpowiedzialne są za to dzieci. Do nich należy też utrzymanie porządku w bibliotece i przyniesienie wody do mycia rąk. Tu z powodu goracą, kurzu i gliniastej czerwonej ziemi Moree wszystko brudzi się szybko.

W Moree wszyscy czekają na porę deszczową.

Zmieniony ( Czwartek, 30 Maj 2013 13:37 )


Read more...


 

Happy Easter

 

 

 

 

 

Trzymając kurs na przyjaźń, zrozumienie i dobro drugiego człowieka życzymy jak najwięcej radości, błękitnego nieba i przychylnych wiatrów w realizacji wszelkich wyzwań.Zmieniony ( Niedziela, 31 Marzec 2013 14:21 )


 

Dzieci z Ghany zaproszone na trzy międzynarodowe festiwale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z przyjemością informujemy, że Zespół Freespirit z Ghany otrzymał kolejne zaproszenie do udziału w międzynarodowym festiwalu w Polsce. Na Dziecięcy Festiwal Folkloru zaprasza Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry. Organizatorzy zapewniają bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie i interesujący program. Zapowiada się niezmiernie ciekawy pobyt w Europie, gdyż Zespołem zainteresował się również z Berlina Werstatt der Kulturen.

Tak przedstawia się festiwalowy plan :

10-17 lipca - XXVI “Festival des Enfants du Monde” w Saint-Maixent-L'ecole – Francja

21-28 lipca - XXI Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych “ Święto Dzieci Gór “- Nowy Sącz

28 lipca -3 sierpnia - XII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru - Zielona Góra

Zmieniony ( Sobota, 23 Marzec 2013 01:43 )


 

Zaproszenia na letnie festiwale w Polsce i Francji

 
 

Dzieci z Ghany otrzymały zaproszenia do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” organizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury w Nowym Sączu oraz XXVI Festival des Enfants du Monde we francuskiej miejscowości Saint-Maixent L’Ecole. Obydwa festiwale odbędą się w lipcu 2013 r. Wierzymy, że organizacja przyjazdu zakończy się sukcesem i nie zabraknie afrykańskich rytmów podczas festiwali, a dzieci będą miały szansę spotkania i doświadczenia wspólnej zabawy oraz współpracy z dziećmi z wszystkich kontynentów.

Organizatorzy zapewniają wszystko oprócz przelotu. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w tej dziedzinie oraz w organizacji pobytu dzieci w Polsce poza festiwalem.

Zmieniony ( Sobota, 23 Luty 2013 15:52 )


 

Freespirit w Oasis - 19 stycznia 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oasis – beach resort w Cape Coast, niedaleko najsłynniejszego w Ghanie zamku. To nie pierwszy występ dzieci w tym miejscu, zespół Freespirit jest już dobrze znany właścicielom ośrodka i zawsze mile witany ponownie. Był to sobotni wieczór, zatem restauracja wypełniona ludźmi - lokalnymi oraz przyjezdnymi (turystami , studentami, wolontariuszami). Dzieciaki jak zawsze zwrócily na siebie uwagę energicznym tańcem i muzyką.

Zmieniony ( Sobota, 23 Luty 2013 15:19 )


Read more...


 

Dzień pełen złych i dobrych wiadomości - 16 stycznia 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piszemy po dniu pełnym pracy i różnych, dobrych i złych, wiadomości. Zaczniemy od złych.

Żona trenera Bena z Accry zmarła dzisiaj rano. Zadzwonił do nas i poinformował, jako że mieliśmy do niej jechać spróbować po medycznemu coś pomóc. Z wiadomości od Bena z Moree wiemy, ze szykują teraz pogrzeb, postaramy się na niego wybrać, możne z dziećmi - oni maja tu w zwyczaju tańczyć i grać na takich okazjach, nie wiemy tylko czy zdążymy (czy jeszcze będziemy w Ghanie). W każdym razie spróbujemy jakoś wesprzeć naszego ulubionego trenera.

Lepsze wieści dotyczą biblioteki. Urządzamy powoli bibliotekę w nowym miejscu- ściany wymalowane, półki poprzybijane, jeszcze bałagan, ale pod kontrola. Geaton bardzo nam pomaga, John jest niezastąpiony. Pomieszczenia są przestrzenne, maja dużo okien. Okna będzie trzeba odrestaurować trochę, ale grunt, że ich dużo.

Zmieniony ( Sobota, 23 Luty 2013 14:41 )


Read more...


 

Nowa miejscówka – 13 stycznia 2013

W Moree sprawy wreszcie zaczęły przybierać korzystny obrót. Udało nam się zdobyć budynek poczty na bibliotekę, Jutro z Johnem i Geatanem zabieramy się za pakowanie, malowanie nowego wnętrza, zdejmowanie i przybijanie ponownie półek i mamy zamiar uwinąć się ze wszystkim w ciągu jednego dnia,

Zmieniony ( Wtorek, 22 Styczeń 2013 15:29 )


Read more...


 

Sprawy bardzo bieżące – wiadomości z Moree -11 stycznia 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witamy,

Ben, John i Geatan poruszyli niebo i ziemię w poszukiwaniu nowego miejsca na lokalizację biblioteki. Skontaktowanie się z szefem rybaków, który okazał się być osobą decydującą w sprawie budynku po poczcie, której obecnie właścicielem jest Telekom Ghana, okazało się być czynem graniczącym z cudem. Na szczęście Ben modlił się od kilku dni o cud i ten cud nadszedł wczoraj. Rada wioski zgodziła się na naszą propozycję, teraz czekamy na wieści od zarządu Telekomu, spodziewamy się jej dziś w godzinach porannych.
Wraz Johnem obejrzeliśmy jeszcze jedno potencjalne miejsce na bibliotekę. Po przeciwnej stronie ulicy od obecnego budynku, za szkołą po prawej stronie na górce jest niewykończony budynek.

Zmieniony ( Sobota, 23 Luty 2013 14:33 )


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 Next > Last >>

Page 4 of 5

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami