2014


Freespirit z Moree na Eurofolku 14-21 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Na scenie Rynku Wielkiego i w okolicznych ogródkach rozbrzmiewa folkowa muzyka – mieszkańcy Zamościa i liczni turyści mogą się delektować kulturami świata. Dzieci z Ghany i ich ręcznie wyrabiane batikowe stroje zachwycają mieszkańców i licznych turystów, co chwilę ktoś prosi o wspólne z nimi zdjęcie.

Taniec to ich korzenie. Dlatego choć to dziecięca grupa poziomem dorównują innym, w tańcu i w grze na bębnach pokazują wszystkie swoje emocje, i tym przyciągają widownię jak magnes.

W Ghanie taniec odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Każdy taniec ma swoje znaczenie. Tańcem przekazuje się historie swojego kraju i wartości młodszym pokoleniom, dziękuje bogu i wyprasza łaski, oddaje honory władzom, tańczy się podczas mszy i ceremonii pogrzebowych oraz na licznych tradycyjnych festiwalach we wszystkich regionach Ghany.

Zmieniony ( Czwartek, 15 Styczeń 2015 19:33 )


 

Z kulturalną wizytą w chrząszczowym grodzie - 18 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas pobytu w Polsce dzieci z Ghany próbują się uczyć języka polskiego. Przyjeżdżając w ubiegłym roku na pierwszy festiwal znały już kilka słów od wolontariuszy co byli wcześniej w Moree. Uczą się spontanicznie od licznych polskich dzieci, których poznają podczas festiwalowych podróży i podczas rożnych życiowych sytuacji - Jak masz na imię ? Co robisz ? Smaczna zupa, smaczny obiad, poproszę o wodę, poproszę o ryż, piękny dom, podoba mi się, zapraszam, dobranoc, dziękuje za prezenty - prześcigają się w wyliczaniu poznanych zwrotów. Pod pomnikiem chrząszcza była dodatkowa okazja do poćwiczenia polskiego języka. W ramach Eurofolku Ghana, Taiwan i Macedonia wystąpiły w Szczebrzeszynie. 

Zmieniony ( Czwartek, 15 Styczeń 2015 19:33 )


 

Ghana inauguruje Eurofolkowe występy 15 - 16 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tym razem dzieci z Ghany prezentują swoją kulturę w Zamościu podczas XIII edycji Eurofolku. Festiwal rozpoczęto uroczystym spotkaniem w Ratuszu z władzami miasta i organizatorami, powitaniem gości przez Prezydenta Zamościa i pięknym koncertem zespołu Zamojszczyzna „Gospodarze- Gościom”.

Zespół Freespirit zainaugurował festiwalowe występy w ogródku restauracji Piwnica Pod Rektorską. Kolejnego dnia kolorowa, roztańczona i rozśpiewana parada przeszła ulicami Zamości - tancerze z Białorusi, Chile, Macedonii, Meksyku i Tajwanu. Na festiwal przyjechały zespoły prezentujące swój folklor na bardzo wysokim poziomie. Dzieci z Ghany wśród dorosłych uczestników budzą sympatię, ale mają też swoich rówieśników z Tajwanu i polskiego zespołu Zamojszczyzna. Szybko nawiązują nowe przyjaźnie.  

Freespirit w Warszawie – 12 -14 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaproszenie na zaprezentowanie afrykańskiej kultury w Muzeum Etnograficznym i warsztaty taneczne w Afrykańskiej Szkole Ruchu i Tańca były okazją do odwiedzenia stolicy Polski. Występ dzieci z Ghany był wyjątkowo udany, a uświetnił go wspólny koncert z genialnym bębniarzem Gospardem Conde z Gwinei. Kolejnego dnia, gdy trener wraz z naszymi bębniarzami prowadzili warsztaty dziewczynki miały okazję pospacerować po Starówce i podziwiać królewskie komnaty na zamku. Stadion, gdzie w 2012 grała Ghana okazał się "strzałem w dziesiątkę" dla wszystkich.  Zespół Freespirit otrzymał też zaproszenie do Cafe Baobab przy ulicy Francuskiej na smaczny senegalski obiad. Świeto Francji na ulicy Francuskiej było okazją do skorzystania z wielu dodatkowych darmowych atrakcji i posmakowania francuskich wyrobów. 


 

Gdzie zagra, zatańczy i zaśpiewa Zespół Freespirit ?


Program Festiwalu - EUROFOLK 2014 http://zamojszczyzna.com.pl/eurofolk/eurofolk_2014.html

Zmieniony ( Sobota, 09 Sierpień 2014 20:59 )


 

Parada Brave Kids na Rynku we Wrocławiu - 28 czerwca 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas sobotniej parady dzieciaki z Ghany miały okazję pokazania, że są rzeczywiście Brave. Nie wystraszył ich deszcz, który zaczął padać przed ich występem i nie uciekali pod parasole. Deszcz nie przeszkodził w krótkim pokazie, choc Rynek troche opustoszał. Tak jak zwykle zatańczyli boso i z energią. Było kolorowo i radośnie.  

Zmieniony ( Niedziela, 11 Styczeń 2015 17:37 )


 

Nasz Projekt na Polak Potrafi zakończony - 28 czerwca 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy Wszystkim co wsparli podróż dzieci z Moree za pośrednictwem portalu Polak Potrafi. Cieszymy się, że doceniacie ciężką pracę Zespołu Freespirit i ważność wspierania ginących kultur. Dodaliście nam wiary w sens tego co robimy. Wierzymy, że każdy gest pomocy może urosnąć w wielkie dzieło... Zapraszamy na koncerty do Warszawy, Zamościa, Radzynia Podlaskiego i Gdańska 

Zmieniony ( Niedziela, 11 Styczeń 2015 17:19 )


 

Brave Kids - taniec, cyrk, teatr i piosenki - 23 czerwca 2014

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Dzień pierwszy Brave Kids to pierwsze spotkania i warsztaty z zespołami z innych krajów. We Wrocławiu razem z Ghaną jest grupa z Rosji, Serbii, Indonezji i Rumunii. Liderzy grup mają oddzielne warsztaty. Wieczorem obyły się indywidualne pokazy grup. Ghana zaprezentowała się fantastycznie podczas inauguracyjnego występu. Brave Kids jednoczesnie odbywa się w Wałbrzychu, Puszczykowie i Warszawie. Za dwa tygodnie wszystkie goszczące grupy spotkają sie w Krośnicach i będa pracować nad fnałowym wspólnym przedstawieniem, które zostanie zaprezentowane 11 lipca w teatrze we Wrocławiu. 

Zmieniony ( Niedziela, 11 Styczeń 2015 17:23 )


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 Next > Last >>

Page 3 of 5

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami