2014


Powitaliśmy Ghanę w Berlinie i Wrocławiu - 22 czerwca 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Choć lot z Akry był dopiero w sobotę wieczorem trener John Mensah zdecydował wyjazd z Moree z grupą Freespirit już w piątek. Pierwsza noc na lotnisku, kolejna już w samolocie do Istambułu, gdzie była przesiadka. Po dwóch dniach podróży wylądowali w Berlinie. Potem podróż do Wrocławia i zmęczone a zarazem szczęśliwe dzieci powitały goszczące rodziny. Przed dziećmi z Ghany trzy tygodnie warsztatów w ramach Brave Kids, dwa miesiące w Polsce, wiele koncertów, przeżyć i nowych przyjaźni. 

Zmieniony ( Czwartek, 26 Czerwiec 2014 13:24 )


Read more...


 

Poznaj ducha Afryki - pomóż dzieciom z Moree

Do Moree - rybackiej miejscowości nad oceanem, połozonej 8 km od historycznego miasta Cape Coast w Ghanie - zaprasza fundacja i zespół Freespirit. Nabrzeżne życie Moree wśród setek ręcznie wytwarzanch łodzi jest niezwykle ciekawym miejscem. Złote Wybrzeże słynie z gorących plaż, licznych fortów i zamków oraz wiszących konopnych mostów.

Za wsparcie podróży dzieci z Moree do Polski otrzymacie zaproszenie do Moree. Spędziecie czas tak jak lubicie, plażowo pod palmami lub aktywnie, a przede wszystkim znajdziecie się w sercu afrykańskiej kultury.

 

http://polakpotrafi.pl/projekt/freespirit-ghana-polska

 


 


   
 
 

 
 
 
 

Zmieniony ( Piątek, 13 Czerwiec 2014 22:46 )


Read more...


 

Polak Potrafi - www.polakpotrafi.pl/projekt/freespirit-ghana-polska


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Freespirit przygotowuje się do udziału w międzynarodowych festiwalach. Dzieci zagrają i zatańczą we Wrocławiu, Krośnicach, w Radzyniu Podlaskim, Warszawie i Gdańsku. Potrzebujemy Waszej pomocy by ponownie dzieci mogły przyjechać i zachwycić. Potrzebne fundusze na podróż!

Ruszył nasz projekt na Polak Potrafi. Zapraszamy do wyboru nagrody i prosimy gorąco o pomoc dla pracowitych dzieci z Moree. W zamian zapewnią dużo pięknych emocji podczas licznych koncertów. 

 

www.polakpotrafi.pl/projekt/freespirit-ghana-polska

Zmieniony ( Czwartek, 05 Czerwiec 2014 11:27 )


 

Mają już wizy i planują podróż do Polski - 16 maja 2014

Zespół Freespirit pod kierunkiem doświadczonego tancerza intensywnie przygotowuje nowy program. Tym razem pobyt w Polsce szóstki dzieci i trenera Johna Mensah będzie trwał dwa miesiące. Goście z Ghany wezmą udział w licznych wydarzeniach i wystąpią w wielu miastach Polski.


Brave Kids 2014 – Wrocław, Krośnice  22.06-12.07

Organizatorem tego edukacyjnego projektu jest Stowarzyszeni Teatralne „ Pieśń Kozła” . Celem jest wspieranie młodych ludzi z całego świata za pomocą artystycznych doświadczeń. Sześcioosobowe zespoły z kilkunastu krajów świata będą realizować projekt w kilku miastach Polski i stworzą wspólne dzieło jakim będzie finałowy koncert. www.bravekids.eu


Eurofolk – Zamość 2014  14-21 lipca

XIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „ Zamojszczyzna ”. Każdy z zaproszonych zespołów poprzez taniec, muzykę, kiermasz sztuki ludowej, folkowe gry i zabawy zaprezentuje kulturę swojego kraju. Będzie parada i koncerty na Rynku Wielkim w Zamościu. Przyjadą zespoły z Białorusi,Chile,Ghany, Meksyku,Serbii,Tajwanu i Węgier.


Na Afrykański Tydzień w Radzyniu Podlaskim, 21-28 lipca, zaprasza miejscowy oddział PTTK. W planie wycieczki i podchody z harcerzami. Zespól Freespirit zapewnia warsztaty taneczne i bębniarskie dla polskich dzieci i młodzieży. Współpraca z rówieśnikami to atrakcyjnie i kształcąco spędzone wakacje - nauka, sport, zabawa. Na zakończenie pobytu koncert Freespirit.


Lato w Gdańsku organizuje Fundacja Freespirit. Dzieci z Ghany wezmą udział w Wieczorach Etnicznym w Klubie Ludzi Morza „Zejman ” i z młodzieżą z Gdańska zrealizują wspólny projekt. Będzie można spotkać Zespół Freespirit na Długim Targu przy Zielonej Bramie, gdzie będą muzykować i prezentować kulturę swojego kraju podczas Jarmarku Dominikańskiego. 


 

Ponownie przyjadą do Polski – mają obiecane wizy Schengen ! - 9 maja 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termin interview w ambasadzie był koniecznością dokonania jednej z trudniejszych decyzji -wyboru szóstki na Brave Kids 2014. W grupie tej znaleźli się : Emmanuel, Stephen, Francisca, Joana, Salomay i Mary - ci co oprócz talentu cechuja się odpowiedzialnością, a trudy i obowiązki codziennego życia w Moree dzielą z zaangażowaniem w treningi i szkolną edukację. To był intensywny i stresujący czas nie tylko dla dzieci, ale i trenera Johna Mensah. W Ghanie do zebrania długa lista dokumentów. Na szczęście oryginały dokumentów wysłane EMS z Polski - a w nim zaproszenia, umowy, festiwalowe programy oraz potwierdzenia z miejsc zakwaterowań, dotarły do Cape Coast dzień przed zaplanowanym wyjazdem grupy z Moree do Accry. Ostatecznie docierają do nas dobre wieści – za tydzień będą wizy. Trzymajcie kciuki ! 

Zmieniony ( Wtorek, 13 Maj 2014 09:53 )


 

Masz czas i zapał – zostań Obroni już od maja 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Choć losy biblioteki w budynku starej poczty wciąż są niepewne, poszukiwania nowego miejsca nie przyniosły rezultatu, a wizja nabycia ziemi ponownie się odsuwa nie poddajemy się. Na szczęście Moree Urban Council posiadający siedzibę w sąsiedztwie biblioteki przedłuża nam co jakiś czas zgodę na wynajem budynku na kolejny miesiąc lub kilka. Pomimo tej trudnej sytuacji szczególnie popołudniami biblioteka tętni życiem i pełni wiele ról, bo jest to niezbędne miejsce dla Zespołu Freespirit. Dzieci wywiązują się z obowiązków dbania o porządek w środku i otoczenie, systematycznie przynoszą wodę, która jest też potrzebna do prania strojów po każdym z występów. Obecnie pilnie potrzebujmy odpowiedzialnych i zaangażowanych wolontariuszy do pracy w bibliotece, gotowych do rozwiązywania różnych wyzwań.

Zmieniony ( Wtorek, 13 Maj 2014 09:53 )


 

Pomóż nam dzielić się afrykańskim folklorem z całym światem!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czas biegnie i rzeczy dzieją się w Moree w swoim tempie… Nie znaleźliśmy póki co odpowiedniego nauczyciela, wstrzymujemy zatem projekt otwarcia własnej artystycznej klasy na kilka miesięcy. Niemniej jednak nowe dzieci trenują z zespołem i przychodzą do biblioteki – za kilka lat to one będą stanowić trzon Freespirit Art Group. Jak zawsze przy tej okazji poszukujemy sponsorów dla nowych dzieci. Tym razem jednak chcielibyśmy trochę zmienić schemat działania.

Zmieniony ( Wtorek, 13 Maj 2014 09:53 )


Read more...


 

Zapowiada się lato 2014 pełne wydarzeń i afrykańskich rytmów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udział w ubiegłorocznych festiwalach zaowocował kolejnymi zaproszeniami. W związku z tym w tym roku planujemy dłuższy pobyt dzieci z Moree w Polsce. Po festiwalu w Zamościu goście z Ghany pojadą do Radzynia Podlaskiego. Do realizacji projektu „African Week” zaprasza nas PTTK wiec nie zabraknie edukacyjnych wycieczek, będą też podchody z miejscowymi harcerzami. Zapowiadają się atrakcyjnie i zarazem kształcąco spędzone wakacje również dla dzieci z Radzynia. Zaplanowane są warsztaty prowadzone pod kierunkiem trenera Zespołu Freespirit i zawody sportowe Polska – Ghana, a na zakończenie tygodnia Finałowy Koncert Zespołu Freespirit. 

Zmieniony ( Wtorek, 13 Maj 2014 09:51 )


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 Next > Last >>

Page 4 of 5

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami