2014


Zaproszenie na festiwal - Eurofolk - Zamość 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Freespirit otrzymał zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Eurofolk, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „ Zamojszczyzna ”. Festiwal jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń, atrakcją kulturalną letniego sezonu dla mieszkańców Zamojskiego Regionu. Organizatorzy festiwalu zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport podczas festiwalowych dni. Dzieci z Ghany zaprezentują bogactwo afrykańskiej kultury i tradycji. Przygotowują sie do festiwalu pod kierunkiem nowego trenera, tancerza - Johna Mensah, by latem 2014 zaprezentowac nowy program.  Termin festiwalu 14 - 21 lipca 2014.  

Zmieniony ( Wtorek, 13 Maj 2014 09:51 )


 

Brave Kids 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brave Kids to projekt edukacyjny, spotkanie dzieci i młodzieży z różnych regionów świata, trzytygodniowe warsztaty zespołów dzieci i ich opiekunów z krajów dotkniętych problemami społecznymi (ubóstwem, konfliktem politycznym czy klęską żywiołową) i krajów stabilnych, rozwiniętych gospodarczo. Sześcioosobowe zespoły z kilkunastu krajów świata będą realizować projekt w kilku miastach Polski i stworzą wspólne dzieło jakim będzie finałowy koncert 11 lipca. www.bravekids.eu Z przyjemnością informujemy, iż Zespół Freespirit otrzymał również zaproszenie. Teraz przed nami trudna decyzja jak dokonać wyboru szóstki do udziału w festiwalu. W bibliotece w Moree wiszą kryteria, co będzie brane pod uwagę przy ostatecznej decyzji. To oznacza przed dziećmi i fundacją kolejne wyzwania.

Zmieniony ( Wtorek, 13 Maj 2014 09:50 )


 

Zespół Freespirit w Temie – 24 marca 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zaproszenie polskiej misji Zespół Freespirit uświetnił uroczystość otwarcia nowego kompleksu sportowego w Temie. Tańcem kete Salomay i Janet przywitały gości , między innymi ghanijskiego Ambasadora UNICEF, rosyjskich sponsorów firmy Arctic Ltd i przedstawicieli Ministerstwa Edukacji. Wszyscy byli pod wrażeniem występów naszego Zespołu, a dzieci szczęśliwe z wyjazdu

Zmieniony ( Wtorek, 13 Maj 2014 09:50 )


 

Freespirit Art Group – czas na nowe talenty!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzieci, które są z nami od kilku lat, prezentują się na scenie już naprawdę dobrze, o czym mogliśmy się przekonać podczas europejskich festiwali latem ubiegłego roku. Trzon Grupy Freespirit stanowią dzieci w wieku 11-14 lat, ale trenują z zespołem też 8-10-latki i radzą sobie coraz lepiej.

Na treningi zespołu przychodzi ostatnio sporo maluchów, które z błyskiem w oku i podziwem podpatrują starsze koleżanki i kolegów, a później z zapałem powtarzają elementy choreografii. Postanowiliśmy, że czas zrobić nowy nabór do Freespirit Art Group – dzieci w wieku 6-8 lat za kilka lat będą jej podporą. Tym razem chcemy się jednak posunąć o krok dalej – zamierzamy przyjąć ok. 20 dzieci i umieścić je wszystkie w jednej szkole, a nawet w jednej klasie i zadbać o ich edukację. Mamy już zielone światło z odpowiedniego Wydziału Edukacji do otwarcia pierwszej klasy i tym samym założenia własnej szkoły

Zmieniony ( Wtorek, 13 Maj 2014 09:48 )


Read more...


 

Pierwszy weekend lutego – z pogrzebu na biwak!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielu Ghanijczyków nie zna daty swoich urodzin. Dzień, miesiąc, ba! – nawet rok budzi wątpliwości. Nic dziwnego, że w takich okolicznościach zwyczaj obchodzenia urodzin po prostu nie istnieje. Wszyscy natomiast zgodni są co do tego, że człowieka udającego się w zaświaty trzeba hucznie pożegnać. Na dwu- lub trzydniowe pogrzeby licznie zjeżdżają się z prezentami krewni i znajomi nieboszczyka. Najbliżsi zmarłego obdarowywani są z reguły pieniędzmi, ale mogą też otrzymać np. kozę, wódkę albo nawet zapałki.

Zmieniony ( Wtorek, 13 Maj 2014 09:47 )


Read more...


 

Lekcja przyrody w Kakum National Park – 26 stycznia 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę zabraliśmy 11 dzieci do Kakum National Park oddalonego od Moree o ok. 40 km. Przewodnik w bardzo przystępny sposób opowiadał o lesie deszczowym, jak również o niektórych roślinach i zwierzętach w nim żyjących. Zobaczyliśmy np. drzewo kyenkyen, z którego kory przodkowie Ghanijczyków wytwarzali materiał na ubrania, drzewo esa, z którego wytwarza się pałki do ubijania fufu, oraz roślinę, której używano dawniej do barwienia strojów na czerwono i czarno (tradycyjne barwy ceremonii pogrzebowych).

Zmieniony ( Wtorek, 13 Maj 2014 09:53 )


Read more...


 

Występ w Oasis, Cape Coast – 24 stycznia 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Freespirit Art Group w silnym, blisko 20-osobowym składzie, wystąpiła w piątkowy wieczór w restauracji Oasis w Cape Coast. Nasze tancerki zostały przez trenera pięknie ukraszone białymi malunkami na ciele, co w połączeniu z ich naturalnym wdziękiem i tradycyjnymi ghanijskimi strojami wyglądało na scenie wprost bajecznie. W ciągu godziny zaprezentowaliśmy tańce: gazo, kpatsa, tokpe, bambuli, arewa, tora, fumefume, kuku, oasa – przy pełnym energii akompaniamencie bębniarzy i afrykańskich zaśpiewach całej grupy obrazy na scenie zmieniały się jak w kalejdoskopie.

Przygotowaliśmy też stoisko z pamiątkami dla turystów – po koncercie mogli oni zakupić od dzieci np. bransoletki, szkatułki z kokosa, torebeczki uszyte z kawałków materiału z recyklingowym wykorzystaniem plastikowych woreczków po wodzie pitnej, które dzieci wykonały własnoręcznie na zajęciach Art & Craft prowadzonych ostatnio w bibliotece przez Tinkę – wolontariuszkę z Węgier. Mamy nadzieję, że uda nam się przygotować podobne, a nawet większe stoisko z wieloma pamiątkami na letnie występy w Europie .

Zmieniony ( Wtorek, 13 Maj 2014 09:45 )


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 Next > Last >>

Page 5 of 5

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami