2014


Podziel się 1% podatku

Drodzy Sympatycy Fundacji Freespirit,

Zbliża się czas rocznego rozliczenia. Będziemy wdzieczni za przekazanie 1% podatku dochodowego na edukację dzieci z Zespołu Freespirit. Zespół można wesprzeć przekazując 1 % na Fundację

Dzieci Afryki.

KRS : 0000331212

Cel szczegółowy : ZESPÓŁ FREESPIRIT

Można dokonać bezpłatnego rozliczenia wypełniając e-pit na stronie Fundacji Dzieci Afryki www.dzieciafryki.com.

 

 W imieniu dzieci i miłośników afrykańskiej kultury gorąco dziękujemy.  

Zmieniony ( Poniedziałek, 02 Marzec 2015 10:02 )


 

1 % podatku na Zespół Freespirit

Drodzy Sympatycy Fundacji Freespirit,

Zbliża się czas rocznego rozliczenia. Będziemy wdzieczni za przekazanie 1% podatku dochodowego na edukację dzieci z Zespołu Freespirit. Zespół można wesprzeć przekazując 1 % na Fundację Dzieci Afryki.

KRS : 0000331212

Cel szczegółowy : ZESPÓŁ FREESPIRIT

Można dokonać bezpłatnego rozliczenia wypełniając e-pit na stronie Fundacji Dzieci Afryki www.dzieciafryki.com.

W imieniu dzieci i miłośników afrykańskiej kultury gorąco dziękujemy.  


 

Pomóż nam dzielić się afrykańskim folklorem z całym światem !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festiwale ukazujące dziedzictwo kultury są ważnym aspektem życia w Ghanie. Na te najważniejsze przyjeżdżają turyści z różnych stron świata. Zespół Freespirit działa przy bibliotece. To niezbędne miejsce dla efektywnego funkcjonowania artystycznej grupy i wspierania szkolnej edukacji podopiecznych. Fundusze potrzebne więc nie tylko na działalność zespołu, ale i biblioteki. Wprowadziliśmy zasadę wspomagania całej grupy Freespirit. Można też śledzić postępy i losy wybranego dziecka. Regularni sponsorzy będą otrzymywać od Fundacji okresowo upominki – niespodzianki, oczywiście związane z Grupą Freespirit i Afryką. Może to być np. masło shea, fundacyjny kalendarz albo coś zrobionego własnoręcznie przez dzieci. 

Zmieniony ( Czwartek, 15 Styczeń 2015 19:29 )


Read more...


 

Mikołajki w Oasis Beach Resort - 6 grudnia 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Położony nad oceanem, w pobliżu zamku w Cape Coast resort jest często odwiedzany przez turystów. W weekendy występują tu lokalne zespoły co jest dodatkową atrakcją dla zagranicznych gości. 6 grudnia ( trochę licząc na hojność gości ) wystąpił tu Zespół Freespirit. Naszych młodszych bębniarzy wsparła już dorosła młodzież – Fena, Frank i Stephen. Transport, posiłek, woda pitna i oświetlenie to wydatek 115 Ghc. Datki od gości – 15 Ghc. Wystarczyło na lody dla dzieci. Ale najlepszą nagrodą były opinie po występie. Przez kolejne dni w okolicy zamku mówiono –'FREESPIRIT great ! ”


 

Freespirit na festiwalu w Asebu - 22 listopada 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Społeczność Asebu ( Central Region of Ghana ) obchodziła coroczny Apayemkese Festival . Tygodniowe obchody zakończyły się wielką paradą, która przeszła głównymi ulicami miasta. Mary i Adelaide z Zespołu Freespirit, ubrane w ghanijskie kente miały zaszczyt iść na przedzie parady, a cały Zespół Freespirit wystąpił podczas głównej ceremonii. Tysiące gości odwiedziło Asebu, by uczestniczyć w “Grand durbar of chiefs “ i być świadkami tego wydarzenia. Poruszane tematy tego roku to : 1.Sprzątanie środowiska 2.Zachowanie zdrowiu dla rozwoju.

Zmieniony ( Czwartek, 15 Styczeń 2015 19:42 )


 

Zycie jest podróżą ... pierwsze dni listopada 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gromadka dzieci z Zespołu Freespirit (z tych co nie uczestniczyły w podróży do Polski ) spędziła pierwszy listopadowy weekend w Kakum National Park. Główną atrakcją było przejście po wiszących konopnych mostach i nocleg w domku na drzewie. Gdyby wszyscy mieli odpowiednie buty i wysokie skarpety skorzystalibyśmy dodatkowo z nocnej wyprawy ścieżkami deszczowego tropikalnego lasu, Jednak wizja czarnych mrówek pnących się po nogach do kawałka odkrytego ciała powstrzymała grupę od takiej eskapady, ale było spotkanie z krokodylami w Han’s Cottage Botel. już w powrotnej drodze do Moree.


 

Zostawcie nam swój uśmiech - galeria zdjęć z Radzynia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii pieknych zdjęć z koncertu finałowego Afrykańskiego Tygodnia w Radzyniu Podlaskim.            To zdjęcia na Facebooku Radzyńskich spotkań z podróżnikami . 

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.292256400946946.1073741842.200019346837319&type=1

Zmieniony ( Poniedziałek, 18 Sierpień 2014 14:20 )


 

Wakacje marzeń w Radzyniu Podlaskim 21-28 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niewielkie miasteczko w województwie lubelskim z najpiękniejszym pałacem rokoka jest miejscem kolejnego projektu z udziałem Zespołu Freespirit. W pobliżu tej rezydencji, wśród zieleni I LO. Widok ładnej szkoły wzbudza radość na twarzach dzieci z Ghany. Zespół z Chile jadący na kolejny festiwal pomaga wyładować nam bagaże, których z każdym kolejnym projektem jest więcej.

Plakat Freespirit ze zdjęciem zrobionym na lotnisku w Berlinie na tablicy szkolnego holu informujący o Afrykańskim Tygodniu w Radzyniu wzbudza entuzjazm. Na widok sali gimnastycznej i informacji o możliwości korzystania ze sprzętu sportowego chłopcy skaczą do góry. Super!


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 Next > Last >>

Page 2 of 5

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami