2016

Każda historia ma swój początek i koniec – luty 2017

Ze względu na istniejącą sytuację Fundacja Freespirit ustanowiona przez Krystynę Choszcz decyzją Fundatora o jej rozwiązaniu, popartą przez Radę Fundacji, kończy swoją działalność. Z dniem 31 stycznia 2017 w KRS zostaje zamieniona nazwa Fundacja Freespirit na Fundacja Freespirit w Likwidacji. 16 lutego minęło 10 lat od uroczystej inauguracji działalności Fundacji. To dobry moment, by rozpocząć nowy rozdział, a dorosła już młodzież z Moree wzięła sprawy w swoje ręce, bo zaangażowanie w szerzenie afrykańskiej kultury, wyjazdy i zmiany w rozwijającej się mocno Ghanie ukazały nowe horyzonty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy wszystkim sympatykom i darczyńcom Fundacji, dziękujemy wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie zaproszenia do udziału w festiwalach i na występy, by uświetniały różne wydarzenia. Życzymy spełnienia marzeń oraz satysfakcji z realizacji Waszych celów. 


 

Płyta audio Freespirit jeszcze dostępna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ghana to kraj roztańczony i rozśpiewany. 18 utworów - afrykańskich tradycyjnych piosenek, ponad 70 minut śpiewu i gry na bębnach w wykonaniu Zespołu Freespirit. Cena 30 zł w wysyłką na terenie Polski. 

 

Zmieniony ( Niedziela, 26 Luty 2017 00:04 )


 

Szkoła, edukacja, kolejny semestr i czesne ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciach dzieci z Zespołu Freespirit na szkolnym dziedzińcu Future Hope prezentują swoje zeszyty. Podczas każdej wizyty staramy sie też sprawdzać jak uczniowie dbają o przekazane im podręczniki. Dziękujemy wszystkim Ludziom Dobrych Serc za poparcie dla afrykańskiej kultury i wspieranie szkolnej edukacji dzieci z Moree. Jednak w sytuacji, gdy biblioteka nie funkcjonuje, Zespół nie ma bazy na systematyczne spotkania czuwanie nad działalnością artystycznej grupy staje się niezmiernie trudne. Zastanawiamy sie co dalej ...

Zmieniony ( Niedziela, 26 Luty 2017 00:09 )


 

„Thank you so much for generous donation ” – czerwiec 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

By książki stały się użyteczne większość z nich darujemy bibliotece w Elminie założonej przez dr Paa Kwesi Ndum – polityka i jednocześnie jednego z najbogatszych biznesmenów w Ghanie – między innymi właściciela pięknego Coconut Grove Beach Resort. To daje nam gwarancje, że książki trafiły w pewne ręce, do biblioteki która dobrze funkcjonuje. Dostaliśmy już list ze słowami „ thank you so much for your generous donation of books to the Nduom Community Library which was received on the 16th June 2016”.

Pozostałe biblioteczne wyposażenie będzie wykorzystane w Akumapa Village Theatre Guest House, gdzie jest scena i Zespół Freespirit przyjeżdża na taneczne warsztaty, więc tu będą mogły w wolnych chwilach z nich również korzystać. 

Zmieniony ( Niedziela, 26 Luty 2017 11:48 )


 

Pokój Freespirit nad oceanem w Akumapa Village

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokój Podróżnika poświęcony pamięci Kingi to jeden z pokoi Akumapa Village Guest House, gdzie powiew oceanu daje wytchnienie w upalne dni, a z tarasu i pokoju można patrzeć na ocean. Pokój – studio , ma własną łazienkę i aneks kuchenny z niezbędnym wyposażeniem. Wygodne łózko dwuosobowe i dodatkowy materac. Bambusowe meble. Na ścianach zdjęcia robione przez Kingę podczas afrykańskiej podróży i inne afrykańskie elementy wystroju. Akumapa Village – to ciekawe miejsce założone i prowadzone przez artystę bębniarza. Jest tu scena do treningów i występów lokalnych zespołów, mały bar z napojami i pensjonat z 7 pokojami dla gości. 7 minut samochodem od historycznego zamku w Elminie i jesteśmy blisko afrykańskiej kultury i możemy poznawać życie rybackiej społeczności. Zapraszamy podróżników do Akumapa Village.

Zmieniony ( Niedziela, 26 Luty 2017 08:32 )


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 3 Next > Last >>

Page 1 of 3

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami