Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Wydarzenia 2010

Dzień Dziecka Afrykańskiego w Moree – 19 czerwca 2010

Aktywność biblioteki to również organizowanie wydarzeń wychodzących poza bibliotekę. We współpracy ze szkołami zorganizowano obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka Afrykańskiego. Przygotowano wiersze i hasła mówiące o Prawa Dziecka. Biblioteka była miejscem zbiórki wybranych delegacji z różnych szkół. Z transparentami, muzyką i tańcem uczniowie przeszli głównymi ulicami Moree.  Program główny rozpoczął się interesującym wierszem "THE RIGHT OF CHILDREN". Moree fishermen chief mówił o konieczności troski o dzieci, bo to one w przyszłości będą miały wpływ na rozwój Moree. Dyrektor Star of Hope o EDUKACJI, ważności  kształcenia, zachęcał do korzystania z naszej biblioteki i podziękował Fundacji za jej założenie. 
 
Dzieki nad morzem     Dzieki nad morzem


Read more...


 

The First Festival of Tomorrow – 20 lutego 2010

14-go lutego do Moree docierają  Anka z Krzyskiem. To oni byli tu również rok temu i pomagali organizować pracę w bibliotece. Tym razem przyjechali tu autostopem (zobacz: www.doafryki.pl)  na czas przygotowań do organizowanego przez Fundację festiwalu pod hasłem 'MORE Education for better future 'Festiwal jest jednocześnie związany z obchodami trzecich urodzin Fundacji.

 

Zaproszenie do Moree  wręczono Dyrektorowi ds edukacji z Abradunko, MP czyli Member of Parlament z Akry, również działającej w okolicy holenderskiej fundacji Ghana Kids. Głównym i najważniejszym gościem było jednak społeczeństwo Moree.

 

Z relacji Anki i Krzyska 

 Te kilka dni do 20-go poświęciliśmy na porządki i adaptację biblioteki, która po przeprowadzce na Hospital Junction, właśnie zaczęła działać. Amina zajęła się dopinaniem wszystkiego na ostatni guzik, bowiem to Ona wzięła na siebie cala organizacje imprezy- za co należą się jej laury. Program przewidywał przemówienia, występ zaproszonej grupy artystycznej z Ghana Kids, 40 minutowy pokaz Freespirit Art Group, rozdanie nagród w konkursie międzyszkolnym na najlepszy esej, rozdanie certyfikatów dla tańczących dzieci, poczęstunek i spotkanie po zakończeniu festiwalowego dnia.

 

Festival of tomorrow     Festival of tomorrow


Read more...


 

Konkurs literacki – luty 2010

Do udziału w konkursie literackim zaprosiliśmy szkoły z Moree. Uczniowie wybrali najchętniej  temat o władaniu Moree na jeden dzień.  Pisanie prac poprzedzono debatą  w bibliotece. Przyszło 7 zgłoszeń do konkursu , ale już tych kilka prac wyraźnie pokazało z jakimi problemami borykają się mieszkańcy miasteczka. Scenkę teatralną, wzruszającą i mądra, przygotowali uczniowie z Happy Face.  Moree to ja ryba bez głowy – mówili . „ A Town or community without a chief can never progress, just us we see in Moree the town is chiefless ”- napisal w swej pracy jeden z uczniów. Trzy pierwsze miejsca za esej zdobyli :1. Edith Mensah - Star of Hope2. Hiojaratu Mohamoud- Oxford Academy3. Francis Kumena Kiobil - Star of Hope

 

konkurs literacki

 

Czekamy na otwarcie biblioteki – styczeń 2010

Przeprowadzka na nowe miejsce ma swoje plusy. Teraz jesteśmy przy głównej asfaltowej drodze, tu może  wstąpić do  nas każdy kto jedzie z Cape Coast do Moree. Zdecydowanie jest to dogodniejsze miejsce również dla naszego zespołu, bo trenują w pobliżu i nie muszą  nosić już tak daleko bębnów przed i  po zajęciach. Mogą łączyć dwie aktywności – przed treningiem i po korzystać z biblioteki. 

Wcześniej zespół nie mógł mieć zajęć w obrębie kościoła katolickiego ze względu na ich hałaśliwy  rodzaj. Biblioteka nie będzie już kojarzona z kościołem katolickim, a  może być to  ważne w  małej miejscowości,  w której jest kilkanaście różnych kościołów  przeróżnych wyznań i ich  odłamów. Dodatkowy plus to nasi  mili obecni gospodarze. Teraz czekamy na moment, kiedy znów  biblioteka zatętni życiem. 

 

Nowa Biblioteka     Nowa Biblioteka


 
<< First < Previous 1 2 Next > Last >>

Page 2 of 2
I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami