Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Wydarzenia 2009

Biblioteka w Moree – marzec/kwiecień 2009

Uczniowie pobliskiej szkoły na tarasie biblioteki

Z biblioteki korzysta coraz więcej dzieci i młodzieży. Przestronny, zadaszony taras jest idealnym miejscem do nauki, wiec szczególnie przed semestralnymi testami robi się tłoczno. Młodsze dzieci oglądają książeczki, słuchają opowieści i czytania naszej bibliotekarki - Aminy, wszyscy chętnie układają puzzle. Zaczynają przychodzić też całe klasy ze swymi nauczycielami.  A u nas trwa akcja zbierania książek. 

  

Fundacja w Moree – 16 stycznia do 26 lutego 2009

Przeczytaj raport o tętniącej życiem Afryce oraz projektach Fundacji w Ghanie i Burkina Faso:

Fundacja w Moree - podsumowanie [30MB, pdf] »


 

Organizacja pracy biblioteki – styczeń/luty 2009

To nasz ważny tu projekt z kilku względów. Pierwsza biblioteka w Moree. Jej budowa, otwarcie... to czas poznawania przez nas mentalności tutejszej społeczności i realnych możliwości zrealizowania projektu.  Organizacja pracy, opracowywanie najlepszego systemu funkcjonowania  biblioteki to jedno z wyzwań podczas naszego pobytu w Moree.  Anka z Krzyśkiem oddają się z pasją wolontariackiej pracy. Wdrażanie wszystkich do przestrzegania regulaminu, który wspólnie stworzyliśmy to niełatwe zadanie. Ustalone godziny pracy, harmonogram zajęć, dziennik... nieustannie uczymy jak dbać o książki. Wiele spraw wygląda tutaj całkiem inaczej, często trwa dłużej.  Ale najważniejsze, że biblioteka przyciąga i jest miejscem, gdzie miło przebywać. Tu mają dodatkowe zajęcia dzieci objęte patronatem i grupka dzieci ulicy, które za posiłek  chętnie przychodzą do biblioteki.

 

Organizacja biblioteki     Organizacja biblioteki


 
<< First < Previous 1 2 3 Next > Last >>

Page 3 of 3
I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami