Fundacja Freespirit - Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...

Co zrobić, jak Fundacja może pomóc? – marzec 2007

W Moree, rybackiej miejscowości nad oceanem jest około 5 tysięcy dzieci w wieku szkolnym. Liczba dzieci nie uczęszczających do szkoły przewyższa liczbę tych, które uczęszczają. Co zrobić, jak Fundacja może pomóc? Szukając odpowiedzi na to pytanie trafiłam do dwóch Ministerstw w Akrze.
- Brakuje szkół, zbudujcie szkołę. Dam wam ziemię – złożyła deklarację minister Gladys Asmah.
W Ministerstwie do Spraw Kobiet i Dzieci dostaliśmy zapewnienie współpracy i wspierania każdej naszej inicjatywy.

Po zapoznaniu się z sytuacją w Moree i doświadczeniu z edukacją Malaiki wiem już, że posłanie dzieci starszych, nie umiejących czytać i pisać, do klasy pierwszej z 6-7 latkami, ani też do klasy wyższej z rówieśnikami, nie jest dobrym rozwiązaniem. Zastanawiamy się zatem nad najlepszą formą pomocy…

Zmieniony ( Środa, 23 Marzec 2011 20:08 )


 

Uroczysta inauguracja działalności Fundacji - 16 lutego 2007

Wreszcie nadszedł ten, dla wielu z nas, długo oczekiwany dzień. Miejski Dom Kultury/ Dworek Artura na Oruni w Gdańsku stał się miejscem spotkania kilkuset ludzi z różnych zakątków Polski, a także gości, autostopowiczów z innych krajów. Tu odbyła się uroczysta inauguracja działalności Fundacji Freespirit . Rozpoczęto ją hymnem fundacji skomponowanym i wykonanym przez studentów Akademii Muzycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Read more...


 

<< First < Previous 1 2 3 Next > Last >>

Page 3 of 3

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami