Fundacja Freespirit - Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...

Fundacja na Festiwalu Kultur Świata "Okno na świat" 26 – 30 września 2007

Nasz udział w Festiwalu Kultur Świata to wystawa zdjęć Kingi zaprezentowana w kościele św. Jana w Gdańsku. Kingi miłość do Afryki, jej pasja odkrywania nowych miejsc, poznawania ludzi, chęć dzielenia się z innymi tym co wzrusza, tym co piękne, tym co się przeżywa … zainspirowała nas do podzielenia się fascynująca kulturą Afryki. "Tu każdy dzień jest pełen małych cudów trudnych do opisania"- napisała Kinga w swym afrykańskim pamiętniku.


Malaika wzięła udział w warsztatach afro dance, które prowadziła wspaniała tancerka Afra Crudo z Francji . Czterodniowe warsztaty zakończyły się pokazem w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku. Wydarzenia tych kilku wrześniowych dni dały uczestnikom możliwość poznawania tego co dalekie i egzotyczne …Przedstawiciele odległych od siebie zakątków świata dzielili się własną odrębnością kulturową, prezentowali swoją odmienność i niepowtarzalność.
 

Fundacja na Jarmarku Dominikańskim - sierpień 2007

Potrzeba niesienia pomocy afrykańskim dzieciom przyświecają naszym działaniom. Mówiliśmy o planach założenia pierwszej biblioteki w Moree na naszym stoisku w tym samym miejscu, gdzie kiedyś Kinga podczas Jarmarku Dominikańskiego sprzedawała swoje książki i dzieliła się wrażeniami z 5-letniej podróży autostopem dookoła świata.  W tych działaniach wspierali nas wolontariusze, Lucas Oganiru Uzy – 

przedstawiciel Fundacji Freespirit na terenie Ghany i Malaika – dziewczynka, której Kinga umożliwiła szkolną  edukację oraz zespół Ebanakoma.

Na zakończenie Jarmarku przeprowadziliśmy na scenie, na Targu Węglowym aukcję prac plastycznych studentów ASP z Gdańska. Do afrykańskich rytmów zespołu Ebanakoma zatańczyła Malaika. Zgromadzone fundusze przyczynią się do realizacji projektu. Dziękujemy za każdy, choćby symboliczny wkład. Dziękujemy organizatorom Jarmarku Dominikańskiego, wolontariuszom, którzy nam pomagali, studentom ASP z Gdańska, zespołowi Ebanakoma , a w imieniu dzieci z Moree za każdą darowaną złotówkę. Zebraliśmy 5 769 zł+10 euro+1165 zł z aukcji.
 

Mija rok jak wędruje wolna jak wiatr podróżniczka … - 9 czerwca 2007

W kinie Neptun na Gdańskiej Starówce odbył się koncert. Niespodzianką muzyczną był gość z Ghany, twórca fundacyjnej piosenki, muzyk polsko - ghanijskiego pochodzenia – John Paul Essiam. Piosenka „ I'm free” została skomponowana w Akrze, miejscu nierozerwalnie powiązanym z Kingą. Został zaprezentowany zwiastun dokumentalnego filmu pokazującego różnorodne oblicza Afryki i multimedialna prezentacja zdjęć Kingi z jej afrykańskiej podróży połączona z czytaniem fragmentów pamiętników.      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wystawa zdjęć w kościele św. Mikołaja w Gdańsku opowiadająca o życiu i sytuacji dzieci w Afryce była dostępna w dniach 10- 16 czerwca.  Wystawę zainaugurowała uroczysta msza za duszę Kingi i w intencji wszystkich skrzywdzonych i pracujących niewolniczo dzieci.

 

 

 

Zmieniony ( Czwartek, 15 Wrzesień 2011 17:21 )


 

Nowe możliwości – maj 2007

Kościół katolicki w Moree ( St. Matthew’s Rectorate) zaoferował nam niedokończoną budowę dwóch garaży i sąsiadującego z nimi magazynku w celu wykorzystania ich na bibliotekę prowadzoną przez Fundację do czasu wybudowania stałej, większej na nowej ziemi. Sądzimy, że stosunkowo łatwo będzie można przystosować garaż na potrzeby biblioteki. Jeśli nawet tymczasowa, ale już będzie mogła przynosić korzyści dla miejscowej społeczności, a my nabierać doświadczenia.
Ten dobry początek oznacza, że potrzebujemy trochę materiałów, ekipę budowlaną i wolontariuszy do rozkręcenia akcji zbierania książek. Biblioteka w Afryce to miejsce, gdzie można poczytać samodzielnie lub posłuchać opowieści czytanych przez innych, odrabiać prace domowe, przygotowywać się do semestralnych egzaminów. To miejsce, gdzie można zacząć naukę czytania i pisania w dowolnym wieku, to miejsce na aktywność międzynarodowych wolontariuszy.

Zmieniony ( Środa, 23 Marzec 2011 20:14 )


 

Postanawiamy założyć bibliotekę w Moree – kwiecień 2007

W szkołach w Moree jednym z największych problemów jest brak książek, brak jakichkolwiek materiałów do czytania. W 30-tysięcznej miejscowości nie ma ani jednej biblioteki! Biblioteka to szansa dla wszystkich, którzy będą chcieli zacząć edukację lub ją pogłębiać. Mamy już pismo z Ministerstwa z potwierdzeniem „Ziemia w Moree, tak jak była obiecana wcześniej, jest dostępna na realizację projektu(…)” .


W zależności od środków, pomysłów i inicjatywy nas wszystkich, będzie można określić wielkość biblioteki i zakres jej działania. Zapraszamy więc do wspólnej realizacji tego projektu. W jaki sposób moglibyście włączyć się w realizację tego przedsięwzięcia? Jak zorganizować akcję zbierania i transportu angielskich książek? Jakie formy działalności powinny być w takiej bibliotece, aby dać jak największą szansę rozwoju dzieciom i młodzieży? Pytań jest dużo, a zapał nasz wielki.


Tablica      Odrabianie zadania

Zmieniony ( Środa, 23 Marzec 2011 20:13 )


 
<< First < Previous 1 2 3 Next > Last >>

Page 2 of 3

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami