Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Wydarzenia 2005/2006

Wpis do KRS – 23 listopada 2006

23 listopada – Wpis do KRS

 

Kingi pamiętniki - listopad 2006

Prace związane z wydaniem Kingi kolejnej książki sa teraz prirytetem. Pierwsza najważniejsza rzecz to przepisanie ręcznie pisanych pamiętników. A jest tego sporo, bo to co znajduje się na Kingi internetowej stronie, to tylko niewielka część tego co w maczkiem zapisanych zeszytach, dzień po dniu, bez jednego wyjątku... Do przepisywania włączyło się kilka osób, dzieki temu przyspieszą realizację zadania.

 

Witajcie
Przepisuję pamiętniki jak tylko mam czas, bo to strasznie wciąga. Naprawdę - podróż Kingi śladem po mapie w atlasie czy mapie satelitarnej - odwiedzanie miejsc w których była, przeżywanie z nią tych wszystkich przygód, poznawanie tych wszystkich osób, z którymi ona się spotkała, a które tak dokładnie opisała - jest niesamowite. A najważniejsze jest to, że kiedy pamiętniki będą już wydane w postaci książki, każdy będzie mógł tę jej podróż w taki sposób przeżywać w swoich domach. Każdy, kto się zagłębi w Jej świat, nie będzie chciał z niego wyjść....
Robert Kmiecik

 

     


 

Ustanowienie Fundacji Freespirit - 16 października 2006

16 października 2006 - Ustanowienie Fundacji Freespirit

 

podpis        podpis1


 

Weekend w Marszewskiej Górze - 25 do 27 sierpnia 2006

Spotkanie w starej szkole było dla nas bardzo ważne i pozostanie w naszej pamięci na długo. Atmosfera tych kilku dni, energia i entuzjazm oraz wzajemna bliskość dodały nam wiary w to, że zamysł utworzenia fundacji jest słuszną drogą. Wspólne działanie, kreatywność, różnorodne umiejętności oraz Wasz zapał będzie bardzo pomocny przy realizacji celów Fundacji.

foundation       foundation1


 

Pożegnanie – 24 czerwca 2006

Kingo,
„..Nie ma Cię już ciałem tutaj jakiś czas, ale to wcale nie przeszkadza Ci dalej czynić rzeczy cudownych i pięknych. Sprawiłaś, że przyjechaliśmy wszyscy, z różnych zakątków świata w ten jeden dzień, z tym samym uczuciem wdzięczności w sercach, z tym samym zamiarem podziękowania Ci za wszystko, co dla nas zrobiłaś.... Wszystko wydało mi się cudem, cudem życia; zapach wiatru, zielone liście, chmury na błękitnym niebie, śpiew ptaków... i nasze oczy, smutne, zadumane, zapłakane, często pytające - dlaczego? Były to jednak też oczy, które jak nigdy dotąd, właśnie wtedy, postanowiły cieszyć się każdą chwilą nam daną, a w sercach narodziło się pragnienie czynienia dobra, aby świat mógł stać się piękniejszy i lepszy...”

Asia z Mrągowa

 

funeral       funeral1


 

Na białym wielbłądzie do nieba - 9 czerwca 2006

To było w Akrze, w Ghanie, po krótkiej ale ciężkiej w przebiegu chorobie, malarii mózgowej, Kinga udała się w swoją kolejną, tym razem niekończącą się podróż.
“ ... Kinga has moved on to a new journey, she is hitchhiking in the sky now. She communicate with us through the millions of little things that spark memories of her...“

Kinga’s friends

 

Accar       Camel


 

„Go to school!” – 21 maja 2006

„...Tak więc ocierając się lekko, ale nie wchodząc zbyt głęboko w miejscowy handel dziećmi-niewolnikami, ruszam jutro z rana z jedną szczęśliwą dziewczynką w stronę jej rodzinnej wioski w Ghanie.”

Z pamiętnika Kingi

 

go to school       go to school1


 

Biały wielbłąd – 18 lutego 2006

„...I tak - w końcu - jestem szczęśliwą posiadaczką okazałego, białego wielbłąda! W zakurzonej wiosce Gorom-Gorom czuję się jak w domu, Burkina Faso jest jednym z najbardziej przyjaznych krajów, w jakich byłam. Jednym słowem - życie jest piękne!

Z pamiętnika Kingi

 

kingafreespirit       kingafreespirit1


 
<< First < Previous 1 2 Next > Last >>

Page 1 of 2
I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami