Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Jak pomóc Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy

 

Wolontariat to wzajemne dawanie i branie - dajemy swoje umiejętności, swój czas, a nabieramy doświadczenia, mądrości życiowej, uczymy się doświadczania samego siebie. To inwestycja w swoją i innych przyszłość.

 • Obecnie pilną potrzebą jest stworzenie angielskiej wersji fundacyjnej strony. Potrzebujemy wolontariuszy z bardzo dobrą znajomością j. angielskiego do tłumaczenia tekstów.

 • Poszukujemy koordynatorów do współpracy z lokalnymi partnerami w Moree. Wolontariuszy, którzy najpierw odbędą co najmniej dwumiesięczny wolontariat w Ghanie, zapoznają się na miejscu z sytuacją panującą w Moree co pomoże lepiej zrozumieć warunki i problemy tam panujące i wpłynie pozytywnie na koordynowanie projektem.

 • Zapraszamy  wolontariuszy , którzy będą realizować wspólnie z nami misję fundacji poprzez różne działania. Podziel się swoimi talentami, umiejętnościami i pomysłami w jaki rodzaj pomocy mógłbyś się zaangażować 


 • Pomóż nam promować Fundację i szukać funduszy na działalność biblioteki w Moree i Zespołu Freespirit

 

 

Napisz do nas na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Podaj swój adres i krótką informację o sobie, mile widziane CV. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

Po informacje praktyczne o wolontariacie w Ghanie zapraszamy poniżej. 


 

Masz czas i zapał - zostań "Obroni" w Moree !


 

Wrażenia wolontariusza z Moree

Siedzę właśnie w fundacyjnej bibliotece i ogarnia mnie coraz większy smutek, że zostały mi ostatnie  dwa tygodnie pobytu tu. Moree jest sporą rybacką wioską, w której każdy „obruni”, w języku fanti -„biały” robi niemałe wrażenie. Wszyscy chcą dotkną, porozmawiać, wymienić się numerami z białym przyjezdnym. Jeśli się tylko na to zezwoli, Ghanijczyk zaprosi do siebie na posiłek, oprowadzi po okolicy, a najchętniej odwiedzi i coś ugotuje  na typowej afrykańskiej kuchni, która jest dostępna w pokojach należących do fundacji.

Biblioteka w Moree, to miejsce spotkań dzieci z całej wioski, które chętnie uczestniczą we wszystkich organizowanych atrakcjach, lekcjach, przede wszystkim z tańca i gry na bębnach. Zachęcam wszystkich do przyjazdu i pomocy w bibliotece, okolicznych szkołach oraz  podpatrzenia jak funkcjonuje Ghanijczyk! Po kilku tygodniach, można się tu czuć swobodniej niż Polsce. Po takim czasie wszystko przestaje być obce; ja przywykłam już do jedzenia zupy(!) rękami, targowania się na ulicy, pozdrawiania wszystkich lokalnych znajomych na każdym kroku, wymuszania pierwszeństwa na drogach i trąbienia co chwila, informując o tym, że właśnie się zbliżam:). Jeśli prażące słonce nie jest przeszkodą, to jest to najlepszy sposób na spędzenie pożytecznie kapitalnej części wakacji! Jest to przygoda nie tylko dla Europejczyka, ale i dla wszystkich, napotkanych na drodze, dla których stanowimy nie lada atrakcję! Radość witających nas dzieci, już pierwszego dnia wynagradza cenę biletu do Afryki! Zachęcam, bardziej niż gorąco!:)

 

Agnieszka Wislocka  

 

  

Volunteer opportunities in Moree

VOLUNTEER IN THE LIBRARY

 • Implements the “Learn to Read" programme for teenagers and adults
 • Organizes education and integration games... we are open to suggestions and ideas 
 • Organizes events in the library and helps to take care of the library as a librarian 
 • Assists in library classes, gives children the individual attention
 • Teaches English and has her-his own classes, teaches writing and reading 
 • Reads to children and holds discussion with them - “Storry Time”
 • Organizes library lessons for students of Moree schools - lessons about books, the world...
 • Coaches local teachers in computers, teacher training knowledge ...
 • Does crafts and other art (you will need to buy all necessary things

 

 

 

 

 

 

 

 


Read more...


 

Wolontariat w Ghanie - zanim podejmiesz decyzję

 


       


 

 

 

 

 

 

 


    

 

Odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Dlaczego myślisz o wolontariacie w Afryce ? Czy chodzi tylko o egzotyczne wakacje czy jeszcze coś ponad to?
 • Jakich możliwości oczekujesz od siebie, jakiego wsparcia spodziewasz się od Fundacji ?
 • Jakie Twoje możliwości, zasoby dają Ci szansę wyjazdu, pobytu i pracy w Afryce ? Czas, umiejętności, fundusze na wyjazd, utrzymanie, koszty związane z obowiązkowymi szczepieniami i wykupem leków przeciwmalarycznych?
 • Na ile potrafisz pracować w trudnych warunkach, zrezygnować z codziennego wygodnego życia, przystosować się do egzotycznej kuchni i innych warunków klimatycznych ?

Jesteś gotowy zostać Obroni

Masz czas, zapał, fundusze zdobędziesz, pragniesz przygody, nowych doświadczeń i chcesz zrobić coś dla innych.


Read more...


 

Wolontariat w Ghanie

 

O wyjazdach ogólnie

Wolontariat to wzajemne dawanie i branie - dajemy swoje umiejętności, swój czas, a nabieramy doświadczenia, mądrości życiowej, uczymy się doświadczania samego siebie. To inwestycja w swoją i innych przyszłość.


Wolontariat Freespirit umożliwia poznawania kultury, obyczajów i życia na Czarnym Lądzie poprzez współuczestnictwo w codziennym życiu mieszkańców. Nowym doświadczeniem jest nie tylko praca na rzecz lokalnej społeczności, ale tez pobyt w środowisku naturalnym dla mieszkańców Afryki – rybackim miasteczku Moree oraz wykorzystanie jego walorów – słońca, przyrody, krajobrazu, bogatej kultury i historii oraz gościnności mieszkańców. Bycie blisko z ludźmi i wśród nich umożliwia naszym wolontariuszom bliższe poznanie rzeczywistego życia na afrykańskim kontynencie.


W projektach w Moree może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 18 lat, jest chętna do zaangażowania się w wolontariacką pracę nad jednym z projektów Fundacji Freespirit i spełnia pozostałe podstawowe kryteria. Informacja o projektach prowadzonych przez fundację, a także o planowanych campusach i grupowych wyjazdach wolontariackich będzie aktualizowana informacja na stronie internetowej. Obecnie jest to praca w bibliotece w Moree z przeróżnymi jej aktywnościami. Za akceptacją Fundacji można zrealizować własny projekt zgodny z misją Fundacji i przede wszystkim dla dobra lokalnej społeczności. 

  

 


 

Wolontariat połączony z odpowiedzialną turystyką

Utrzymanie równowagi między potrzebami Obroni (odwiedzający, biały człowiek co przybył i odejdzie ), a potrzebami oraz interesem i kulturą społeczności lokalnej jest jednym z ważnych aspektów pobytu wolontariusza w Afryce. Oprócz projektów dotyczących wolontariatu proponujemy poznawanie Ghany, odkrywanie historii z mieszkańcami Moree :

 • Szlakiem zamków i starych fortów, pozostałości okresu kolonialnego. Cape Coast, Elmina - wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO,  Anomabu 
 • Wycieczka do Parku Narodowego Kakum Park i przejście trasą jedynych na świecie siedmiu wiszących mostów konopnych
 • Poznawanie okolicznych, położonych nad oceanem wiosek 
 • Udział w festiwalach i wyjazdach na występy czy warsztaty taneczne wspólnie z Zespołem Freespirit 

 

 

Proponujemy inne atrakcje związane ze specyfiką Moree jako rybackiej miejscowości w tym przejażdżki Freespirit canoe. Wspólne działania przyniosą profit wszystkim stronom. Zapewnienie pracy i zysku ubogim mieszkańcom Moree to również umożliwienie edukacji ich dzieciom.


Read more...


 

Wolontariat w Moree - zakwaterowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fundacja zapewnia zakwaterowanie dla wolontariuszy w dwóch pokojach w Moree, w domu na wzgórzu z widokiem na miasteczko. To całkiem ładne miejsce ( na warunki Moree ), z podwórkiem i drzewami dającymi cień; co jest ważne. Lokalne sklepiki jak i ujęcia wody są niedaleko. Pokoje posiadają materace, w oknach moskitiery. W jednym pokoju jest piętrowe łóżko z moskitierą. Okolica mieszkania jest bezpieczna i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zamieszkania asystenta wolontariuszy. Z biblioteki do mieszkania wolontariuszy trzeba przejść przez prawie całe Moree.


Read more...


 

Wolontariat w Ghanie - oczekiwania Fundacji

Fundacja oczekuje od Wolontariuszy : 
 • pozytywnego nastawienia oraz otwartości na inne kultury i innych ludzi, tolerancji
 • zdolności komunikacyjnych, umiejętności nawiązywani kontaktów i współpracy w grupie
 • kreatywności, zaradności i cierpliwości
 • odpowiedzialności i solidności, dobrego nastawienia i szukania sposobów rozwiązywania mniej i bardziej trudnych spraw
 • przedstawienia Fundacji przed wyjazdem propozycji pracy w jaką wolontariusz chciałby się zaangażować i własnej wizji realizowanego projektu oraz ewentualną korektę założeń i wcześniejszych planów po tygodniowym pobycie w Moree.
 • raportu/ ów z tego co udało się wolontariuszowi zrealizować, zdjęć z udziału w projekcie/tach
 • postępowania zgodnego  z Kodeksem Etycznym Fundacji Freespirit 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wolontariat w Moree będzie nie tylko tym czym uczyni go lokalna społeczność, ale tym czym uczyni go każdy wolontariusz. Wymaga poszukiwania możliwości, samodzielnego odnajdywania rzeczy, które mogą być zrobione, brania na siebie odpowiedzialności. Od Was będzie zależało jak wykorzystacie swój czas w MOREE 


 

Wolontariat w Afryce - pytania i odpowiedzi

1. Jeśli to możliwe chętnie zaangażowałabym się w wolontariat w Afryce.

Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia ” – takie motto umieściła Kinga w swej pierwszej książce „ Prowadził nas los” . Tylko dlatego, iż wierzyła że każde marzenie jest możliwe do spełnienia mogła zrealizować swoje marzenie o podróży dookoła świata, o białym wielbłądzie… Tak więc i wolontariat w Afryce jest możliwy.
Zapraszamy do tematu - Wolontariusz w Ghanie i zapoznanie się w menu – Afryka - Moree i Edukacja z warunkami panującymi w tej rybackiej miejscowości, potem analizę własnych możliwości i czekamy na maila :)


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 Next > Last >>

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami