Fundacja Freespirit - Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...

Wolontariat w Moree -zapiski Anki 2009

16. 01 - Wyładowaliśmy w stolicy Ghany

Podróż się udała. Tak blisko do Afryki, a wydawało by się, że to kontynent odległy o galaktykę, ot, parę godzin w samolocie.

Lot z Londynu był przyjemny, linie lotnicze Afriqiuyah dość komfortowe.

Z lotniska w Akrze odebrał nas Lucas- mieliśmy mnóstwo bagażu, bo mogliśmy przewieźć na głowę 20 +20 kg. Przyleciały z nami książki do biblioteki a one ważą.
Pierwsze wrażenia -Accra nocą. Uderzenie ciepła, pomimo późnej pory, wylądowaliśmy o 22.30, na ulicach mnóstwo ludzi. Krajobraz tego miasta charakteryzował mały chaos architektoniczny, wszędzie niedokończone budowle, brud na ulicach, plastik plastik plastik. Ponieważ nie bardzo wiedziałam czego się spodziewać, nie można powiedzieć, że byłam zaskoczona.


Read more...


 

Wolontariat w Moree - zapiski Krisa 2009

Akwaaba!

W Akrze wylądowaliśmy około 22.00. Podążam do drzwi z pytaniem bez odpowiedzi – co będzie na zewnątrz, czy ta fala gorąca nie wywróci mnie aby z nóg? - A tu nic. Ciepło, bardzo ciepło, gorąco w sumie – ale jakoś tak przyjemnie. Podążamy teraz miłym korytarzem lotniska Kotoka, po obu stronach malowidła i reklamy. Trochę mi się przypomniały Balice, a to przez kratkę w suficie. Teraz idziemy jednak dalej i nagle przed oczyma ukazuje się wielki napis AKWAABA! Co się czyta Witamy w Ghanie! Co za kolorowy i wesoły kraj, zupełnie odmienny od mijanej po drodze Libii. Tam na lotnisku mnóstwo strażników, policjantów, żołnierzy, tajniaków – kimkolwiek są chyba zbytnio rzucają się w oczy. Skąd? Dokąd? Za kim? Dlaczego? Po co? – stara dobra biurokracja, no cóż, ale w tym wszystkim schowana duża doza szacunku oraz uprzejmości. Świat się zmienia. 


Read more...


 

<< First < Previous 1 2 3 Next > Last >>

Page 3 of 3

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami