Fundacja Freespirit - Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...

Wolontariat w Ghanie

 

O wyjazdach ogólnie

Wolontariat to wzajemne dawanie i branie - dajemy swoje umiejętności, swój czas, a nabieramy doświadczenia, mądrości życiowej, uczymy się doświadczania samego siebie. To inwestycja w swoją i innych przyszłość.


Wolontariat Freespirit umożliwia poznawania kultury, obyczajów i życia na Czarnym Lądzie poprzez współuczestnictwo w codziennym życiu mieszkańców. Nowym doświadczeniem jest nie tylko praca na rzecz lokalnej społeczności, ale tez pobyt w środowisku naturalnym dla mieszkańców Afryki – rybackim miasteczku Moree oraz wykorzystanie jego walorów – słońca, przyrody, krajobrazu, bogatej kultury i historii oraz gościnności mieszkańców. Bycie blisko z ludźmi i wśród nich umożliwia naszym wolontariuszom bliższe poznanie rzeczywistego życia na afrykańskim kontynencie.


W projektach w Moree może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 18 lat, jest chętna do zaangażowania się w wolontariacką pracę nad jednym z projektów Fundacji Freespirit i spełnia pozostałe podstawowe kryteria. Informacja o projektach prowadzonych przez fundację, a także o planowanych campusach i grupowych wyjazdach wolontariackich będzie aktualizowana informacja na stronie internetowej. Obecnie jest to praca w bibliotece w Moree z przeróżnymi jej aktywnościami. Za akceptacją Fundacji można zrealizować własny projekt zgodny z misją Fundacji i przede wszystkim dla dobra lokalnej społeczności. 

  

 


 

Wolontariat połączony z odpowiedzialną turystyką

Utrzymanie równowagi między potrzebami Obroni (odwiedzający, biały człowiek co przybył i odejdzie ), a potrzebami oraz interesem i kulturą społeczności lokalnej jest jednym z ważnych aspektów pobytu wolontariusza w Afryce. Oprócz projektów dotyczących wolontariatu proponujemy poznawanie Ghany, odkrywanie historii z mieszkańcami Moree :

 • Szlakiem zamków i starych fortów, pozostałości okresu kolonialnego. Cape Coast, Elmina - wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO,  Anomabu 
 • Wycieczka do Parku Narodowego Kakum Park i przejście trasą jedynych na świecie siedmiu wiszących mostów konopnych
 • Poznawanie okolicznych, położonych nad oceanem wiosek 
 • Udział w festiwalach i wyjazdach na występy czy warsztaty taneczne wspólnie z Zespołem Freespirit 

 

 

Proponujemy inne atrakcje związane ze specyfiką Moree jako rybackiej miejscowości w tym przejażdżki Freespirit canoe. Wspólne działania przyniosą profit wszystkim stronom. Zapewnienie pracy i zysku ubogim mieszkańcom Moree to również umożliwienie edukacji ich dzieciom.


Read more...


 

Wolontariat w Moree - zakwaterowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fundacja zapewnia zakwaterowanie dla wolontariuszy w dwóch pokojach w Moree, w domu na wzgórzu z widokiem na miasteczko. To całkiem ładne miejsce ( na warunki Moree ), z podwórkiem i drzewami dającymi cień; co jest ważne. Lokalne sklepiki jak i ujęcia wody są niedaleko. Pokoje posiadają materace, w oknach moskitiery. W jednym pokoju jest piętrowe łóżko z moskitierą. Okolica mieszkania jest bezpieczna i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zamieszkania asystenta wolontariuszy. Z biblioteki do mieszkania wolontariuszy trzeba przejść przez prawie całe Moree.


Read more...


 

Wolontariat w Ghanie - oczekiwania Fundacji

Fundacja oczekuje od Wolontariuszy : 
 • pozytywnego nastawienia oraz otwartości na inne kultury i innych ludzi, tolerancji
 • zdolności komunikacyjnych, umiejętności nawiązywani kontaktów i współpracy w grupie
 • kreatywności, zaradności i cierpliwości
 • odpowiedzialności i solidności, dobrego nastawienia i szukania sposobów rozwiązywania mniej i bardziej trudnych spraw
 • przedstawienia Fundacji przed wyjazdem propozycji pracy w jaką wolontariusz chciałby się zaangażować i własnej wizji realizowanego projektu oraz ewentualną korektę założeń i wcześniejszych planów po tygodniowym pobycie w Moree.
 • raportu/ ów z tego co udało się wolontariuszowi zrealizować, zdjęć z udziału w projekcie/tach
 • postępowania zgodnego  z Kodeksem Etycznym Fundacji Freespirit 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wolontariat w Moree będzie nie tylko tym czym uczyni go lokalna społeczność, ale tym czym uczyni go każdy wolontariusz. Wymaga poszukiwania możliwości, samodzielnego odnajdywania rzeczy, które mogą być zrobione, brania na siebie odpowiedzialności. Od Was będzie zależało jak wykorzystacie swój czas w MOREE 

Zmieniony ( Środa, 10 Sierpień 2011 10:55 )


 

Wolontariat w Afryce - pytania i odpowiedzi

1. Jeśli to możliwe chętnie zaangażowałabym się w wolontariat w Afryce.

Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia ” – takie motto umieściła Kinga w swej pierwszej książce „ Prowadził nas los” . Tylko dlatego, iż wierzyła że każde marzenie jest możliwe do spełnienia mogła zrealizować swoje marzenie o podróży dookoła świata, o białym wielbłądzie… Tak więc i wolontariat w Afryce jest możliwy.
Zapraszamy do tematu - Wolontariusz w Ghanie i zapoznanie się w menu – Afryka - Moree i Edukacja z warunkami panującymi w tej rybackiej miejscowości, potem analizę własnych możliwości i czekamy na maila :)


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 3 Next > Last >>

Page 2 of 3

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami