Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Dziękujemy Wolontariusze

Powstaje angielska wersja Kingi afrykańskich pamiętników - wiosna 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W świątecznej niespodziance otrzymaliśmy wspaniały prezent – informację, iż tłumaczenie Mojej Afryki dobiegło końca. W imieniu wszystkich sympatyków podróży dziękujemy Ani i Asi za ogrom włożonej w to dzieło pracy. Asia przetłumaczyła część marokańską, gdzie wspólnie z Kingą poznawała ten kawałek Afryki. Udało nam się uczcić zakończenie najważniejszego etapu pracy przy powstawaniu angielskiej wersji afrykańskich pamiętników przy testowaniu koktajli w jednym z londyńskich pubów :) 


 

Poznali się w Moree … a teraz spotkali się w Polsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olek z Ukrainy spędził na wolontariacie w Moree 5 miesięcy ( listopad 2010 – marzec 2011). Wykazał się pełnym zaangażowaniem w działalność biblioteki i skutecznością w realizowaniu zamierzonych zadań. Afryka dla wielu jest jak jak magnes i ponownie tam wracają . Tak było też z Olkiem.                                          Inga z Iwoną też były wolontariuszkami w bibliotece w Moree. Przyjazd Zespołu Freespirit na festiwale w Polsce był okazją do ponownego spotkania. Zobaczyć ponownie uwielbianych wolontariuszy to było jedno z marzeń dzieci i długo oczekiwany moment. Dziękujemy Olkowi, Indze i Iwonie za pamięć i otwarte serca, za pokazanie jak ważne są w życiu tworzone relacje i poznane w odległym Moree dzieci .   


 

Otoczyli opieką podczas festiwalowych dni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizacja międzynarodowych festiwali to wielkie wyzwanie wymagąjce zaangażowania wielu wolontariuszy. Na festiwalach latem 2013 każdym zespołem opiekował się Pilot pilnując programu i czasu. Dziękujemy Festiwalowym Pilotom za opiekę , serdeczność, czas spędzony z Zespołem Freespirit oraz pomoc przy rozwiązywanie drobnych lecz ważnych spraw. Dzieci z Moree obdarzyły naszych Pilotów wielką sympatią. 


 

Autostopem do Indii i Nepalu … ręcznie pisane pamiętniki już w wersji komputerowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z kingi pamiętników 1995 : „ Nepal, moja obsesja. Nie wiem nawet, czy to od niedawna, czy może zawsze chciałam tam pojechać . Mały, górzysty kraj pomiędzy Indiami a Tybetem ...a najtrudniejsza sprawa jak się tam dostać ? ” Dziękujemy Adriannie Bukowiec za przepisanie Kingi rękopisów nepalskich pamiętników. Rezultatem tej pracy jest wydana w kwietniu 2011 książka – Pierwsza wyprawa Nepal. Jesteśmy wdzięczni za ten wyjątkowy prezent na Kingi urodziny. Będzie inspirować miłosników podróży do relizowania marzen.


 

Wolontariusze

Podziekowania

 
I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami