Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI

Raporty z Biblioteki - luty 2013

 

Od pewnego czasu biblioteką w imieniu Fundacji Freespirit opiekuje się Gaetan Badiwon. Sumiennie wywiązuje się ze swoich obowiązków i przygotowuje cotygodniowe sprawozdania z tego, co dzieje się w bibliotece. Oto wybrane fragmenty z raportów z lutego 2013:

1 II: „(…) Współpraca z wolontariuszami układała się świetnie, wiele nauczyliśmy się od siebie nawzajem. Byli naprawdę mocno zaangażowani i bardzo pomocni. Przez większość czasu pracowałem z Kubą. Iwona i Ingrid świetnie odnalazły się w organizowaniu przestrzeni i porządku w nowym miejscu. Nadal jeszcze pracujemy nad urządzeniem biura i klasy, pomaga mi John.  W najbliższy piątek organizujemy zajęcia dla dzieci z Oxford School.(…)”


Read more...


 

List od Dzieci z Freespirit Art Group

Drodzy Przyjaciele, Dobroczyńcy oraz Entuzjaści Kultury Afrykańskiej!

 Jesteśmy członkami Grupy Freespirit z Moree w Ghanie i chcielibyśmy opowiedzieć wam o naszych ekscytujących przygodach roku 2012.

 W sierpniu, podczas wakacji, wyjechaliśmy na obóz do Duakwy.  Dla większości z nas był to pierwszy wyjazd z Moree i poznawanie nowych ludzi i rzeczy było dla nas niesamowitym przeżyciem.  Byliśmy na wycieczce w lesie, gdzie rosną największe w Ghanie drzewa i zwiedziliśmy plantację kakao.  Chcieliśmy dowiedzieć się więcej na temat kakao – do czego jest używane i jak eksportowane za granicę.Podczas obozu mieliśmy również zajęcia komputerowe. Większość z nas nie wie zbyt wiele o komputerach, więc było to dla nas dużą frajdą i dobrym ćwiczeniem, mimo że początki były trudne.


Read more...


 

Podręcznik - ważna sprawa

W afrykańskiej codzienności często zdarza się, że dzieci nie mają na lekcjach podręczników, przez co ich postępy w nauce są znacznie spowolnione. Staramy się zapewnić komplet podręczników wszystkim naszym podopiecznym, dzięki czemu ich nauka jest dużo bardziej efektywna.


Read more...


 

Zaproszenia na letnie festiwale w Polsce i Francji

 
 

Dzieci z Ghany otrzymały zaproszenia do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” organizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury w Nowym Sączu oraz XXVI Festival des Enfants du Monde we francuskiej miejscowości Saint-Maixent L’Ecole. Obydwa festiwale odbędą się w lipcu 2013 r. Wierzymy, że organizacja przyjazdu zakończy się sukcesem i nie zabraknie afrykańskich rytmów podczas festiwali, a dzieci będą miały szansę spotkania i doświadczenia wspólnej zabawy oraz współpracy z dziećmi z wszystkich kontynentów.

Organizatorzy zapewniają wszystko oprócz przelotu. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w tej dziedzinie oraz w organizacji pobytu dzieci w Polsce poza festiwalem.


 

Freespirit w Oasis - 19 stycznia 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oasis – beach resort w Cape Coast, niedaleko najsłynniejszego w Ghanie zamku. To nie pierwszy występ dzieci w tym miejscu, zespół Freespirit jest już dobrze znany właścicielom ośrodka i zawsze mile witany ponownie. Był to sobotni wieczór, zatem restauracja wypełniona ludźmi - lokalnymi oraz przyjezdnymi (turystami , studentami, wolontariuszami). Dzieciaki jak zawsze zwrócily na siebie uwagę energicznym tańcem i muzyką.


Read more...


 

Dzień pełen złych i dobrych wiadomości - 16 stycznia 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piszemy po dniu pełnym pracy i różnych, dobrych i złych, wiadomości. Zaczniemy od złych.

Żona trenera Bena z Accry zmarła dzisiaj rano. Zadzwonił do nas i poinformował, jako że mieliśmy do niej jechać spróbować po medycznemu coś pomóc. Z wiadomości od Bena z Moree wiemy, ze szykują teraz pogrzeb, postaramy się na niego wybrać, możne z dziećmi - oni maja tu w zwyczaju tańczyć i grać na takich okazjach, nie wiemy tylko czy zdążymy (czy jeszcze będziemy w Ghanie). W każdym razie spróbujemy jakoś wesprzeć naszego ulubionego trenera.

Lepsze wieści dotyczą biblioteki. Urządzamy powoli bibliotekę w nowym miejscu- ściany wymalowane, półki poprzybijane, jeszcze bałagan, ale pod kontrola. Geaton bardzo nam pomaga, John jest niezastąpiony. Pomieszczenia są przestrzenne, maja dużo okien. Okna będzie trzeba odrestaurować trochę, ale grunt, że ich dużo.


Read more...


 

Nowa miejscówka – 13 stycznia 2013

W Moree sprawy wreszcie zaczęły przybierać korzystny obrót. Udało nam się zdobyć budynek poczty na bibliotekę, Jutro z Johnem i Geatanem zabieramy się za pakowanie, malowanie nowego wnętrza, zdejmowanie i przybijanie ponownie półek i mamy zamiar uwinąć się ze wszystkim w ciągu jednego dnia,


Read more...


 

Sprawy bardzo bieżące – wiadomości z Moree -11 stycznia 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witamy,

Ben, John i Geatan poruszyli niebo i ziemię w poszukiwaniu nowego miejsca na lokalizację biblioteki. Skontaktowanie się z szefem rybaków, który okazał się być osobą decydującą w sprawie budynku po poczcie, której obecnie właścicielem jest Telekom Ghana, okazało się być czynem graniczącym z cudem. Na szczęście Ben modlił się od kilku dni o cud i ten cud nadszedł wczoraj. Rada wioski zgodziła się na naszą propozycję, teraz czekamy na wieści od zarządu Telekomu, spodziewamy się jej dziś w godzinach porannych.
Wraz Johnem obejrzeliśmy jeszcze jedno potencjalne miejsce na bibliotekę. Po przeciwnej stronie ulicy od obecnego budynku, za szkołą po prawej stronie na górce jest niewykończony budynek.


Read more...


 

<< First < Previous 11 12 Next > Last >>

Page 11 of 12

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami