Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Projekty Patronat

Patronat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez minione 10 lat Fundacja Freespirit wspierała edukację dzieci z Moree w Ghanie. Dziękujemy wszystkim Ludziom Dobrych Serc za pomoc. Dzieci korzystały z biblioteki,  mogły uczyć się z wykorzystaniem podręczników, wyjeżdżały na wycieczki i obozy taneczne organizowane przez Fundację, poznawały historię, miały szansę być aktywnymi członkami Zespołu Freespirit. Pierwsi nasi podopieczni rozpoczęli już studia i pracują.

 

Ghana jest mocno rozwijającym się krajem, następują duże zmiany. Tak jak i u nas młodzież korzysta z telefonów, internetu i Facebooka. Przed młodymi ludźmi stają nowe, lepsze perspektywy.

 

Z początkiem 2017 r. Fundacja Freespirit zamyka swoją działalność. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Moree, ghanijskiej rybackiej miejscowości nad oceanem jeszcze 10 lat temu wiele dzieci nie uczęszczało do szkoły. Część z nich nigdy nie chodziła, inne musiał rezygnować. Powód -  ubóstwo i konieczność pracy. 

Sytuacja dzieci z Moree oraz pytania osób gotowych do pomocy skłoniła nas do realizacji projektu Patronat.

Opiekun na odległość wspierał edukację konkretnego dziecka. Z poczatkiem 2012 nowym patronatem obejmujnowalismy tylko dzieci należące do Zespołu Freespirit. 

 

Dzieci objete patronatem były zobowiazane do :

  1. Wykazywania zaangażowania w osiąganie postępów w nauce

  2. Bycia aktywnymi członkami bliblioteki oraz dbania o jej czystość i wyposażenie

  3. Przekazywania do biblioteki po zakończonym semestrze szkolnych raportów

  4. Dbania o podręczniki otrzymane od Fundacji

Uczyliśmy dzieci odpowiedzialności. Fundusze ze wspólnego budżetu przeznaczane były w pierwszej kolejności na pomoc dzieciom spełniającym powyższe warunki. Sytuacje dzieci były bardzo różne, więc przyznawanie pomocy rozpatrywane było indywidualnie i według najpilniejszych potrzeb. Natomiast wszyscy nasi podopieczni mogli korzystać bezpłatnie z biblioteki i zajęc w niej realizowanych.

  

Od 2014 zmieniliśmy schemat działania. Wprowadzona została zasada wspomagania Biblioteki w Moree i Grupy Freespirit. Mieliśmy nadzieję, ze to pomoże zwiększyć budżet Fundacji i umożliwi pomoc dla podopiecznych, których kształcenie jest droższe oraz na realizację zadań, na które brakowało funduszy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każda złotówka pomagała  realizować kolejnych marzenia i wyzwania. 
Dziękujemy :) 

 


 


 
<< First < Previous 1 Next > Last >>

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami