Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Projekty Freespirit Art Group

Afrykanskie rytmy nad oceanem w Moree – 2 lutego 2012

 

 

 

 

 

 

 

  

Moree jest rybacka miejscowoscia, wiec chcemy nagrac video-clip, nasz Zespol na tle rybackich lodzi . Dostajemy pozwolenie od szefa rybakow. Dzis odpowiedni moment na wystep na plazy, nie zaskoczy nas przyplyw. Najpierw parada przez miasto od biblioteki nad ocean. Tu tradycyjnym zwyczajem przed momentem rozpoczecia imprezy ziemia zostaje polana alkoholem przez samego szefa. Teraz dzieci moga rozpoczac wystep. Gdy rozlegaja sie bebny z kazda minuta zbiera sie wiekszy tlum. Czesc obserwuje z wody, inni stoja na licznych tu skalach, a wiekszosc widowni na okoliczych lodziach. Wyglada to interesujaco.

 

Nowe bębny - 29 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciach śliczny nowy komplet bebnów z logiem fundacji i radość dzieci z Zespołu.

Dziękujemy Jasonowi z Kaliforni :)  Wiecej o bębnach i tradycjncyh afrykanskich tańcach wkrótce.


 

Freespirit w Anomabu Beach Resort - 27 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Występ Zespołu wiąże się z mnóstwem przygotowań. 1. Ustalenie ile osób weźmie udział i ich wybór co jest zawsze trudnym momentem. Na treningu dzień przed występem jest 41 dzieci. 2. Ustalenie kto będzie gotować i gdzie. Zakupy. Tym razem gotuje Daina i Elizabeth ( dwie starsze dziewczynki z Zespołu ) na podwórku u Dainy. 3. Przygotowanie kostiumów, strojów na podróż i kąpielowych jeśli wyjazd jest do resortu nad oceanem. 4. Załatwienie transportu. Oj, marzy nam się własny mini-bus.

Występujemy w Anomabu Beach Resort dla pracowników CCTC – Finantrade Company.


Read more...


 

Trening i relaks na plaży – 22 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po tygodniu intensywnych zajęć prowadzonych przez nowego trenera czas na odmianę i atrakcję dla dzieci. Nagrodą jest wyjazd do Anomabu. Odpoczynek na plaży zostaje połączony z nauką elementów nowego tańca. Gdy chłopcy grają w piłkę nożną na plaży – ćwiczą dziewczynki. Gdy pod okiem ratownika dziewczynki bawią się w falach oceanu - nowe elementy tańca szlifują chłopcy. Potem posiłek ( kenke z sosem pomidorowym i kapustą ) i krótki występ dla gromadki turystów. Na koniec intensywnego dnia pyszne ananasy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od managera hotelu dostajemy zaproszenie na sobotę - występ dla wiekszej grupy hotelowych gości,  uczestników konferencji.


 

Trener Zespołu Freespirit – 16 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsi tancerze i bębniarze przeważnie są już trenerami własnego zespołu lub członkami grupy, która występuje nie tylko w Ghanie ale też innych krajach. Niektórzy prowadzą zajęcia w kilku miejscach i w różnych okresach warsztaty tańca dla turystów, są werbowani przez biura turystyczne Stanów, Europy czy Australii towarzysząc grupom zwiedzającym Ghanę. Idą tam, gdzie są lepiej opłacani.

Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy niezależnego tancerza z okolic Cape Coast, osoby z pasją, która zajmie się Zespołem Freespirit. Nicolas Ebo poprowadził dziś pierwsze zajęcia w Moree. Wykazał się energią i talentem. Od pierwszego momentu wszystkie dzieci polubiły nowego trenera. Mamy nadzieję, że fundusze Fundacji Freespirit pozwolą dzieciom z Moree realizować ich pasje , uczyć się afrykańskich tańców i gry na bębnach.


 

Wycieczka do Kakum Park - 8 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec semestralnej przerwy w Ghanie organizujemy wycieczkę do Kakum Park słynacego z wiszących konopnych mostów. Taka wycieczka to nie tylko lekcja przyrody, ale duży zastrzyk pozytywnej energii dla dzieci z Zespołu. A energii trzeba, by podołać wszystkim treningom w upale, gdy dodatkowo wieczorem czekają na większość dzieci kolejne obowiązki. I znów trudna decyzja – Kto ma wziąć udział w wycieczce ? Wybieramy 24 dzieci – tyle ile mamy fundacyjnych koszulek. Z taką ilością dzieci bez większych problemów może bus przekroczyć bariery policyjne, których jest na tej trasie kilka.


Read more...


 

Nowy Rok pod palmami - 31grudnia 2011 - 1 stycznia 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 – Hurraaaaa! - Radośnie i spontanicznie wykrzykują dzieci na wiadomość, że Anomabu Beach Resort wyraża zgodę na rozbicie namiotów i spędzenie nocy z Zespołem Freespirit na ich terenie. Nic dziwnego, że wszyscy polubili to miejsce, bo pięknie w cieniu palm, do tego nocleg w namiotach jest dużą atrakcją.

I znów w zadziwiający sposób się dzieje, że zamiast wybranej szesnastki mamy 34 osoby- zapchany całkowicie bus i 1 taksówkę. Rozbijamy namioty pod palmami. Uroczo! Przygotowane bębny do występu skupiają wokół hotelowych gości – zarówno dorosłych jak i dużą gromadkę dzieci. To noc międzynarodowych spontanicznych warsztatów taneczno – bębniarskich.


Read more...


 

Zespół Freespirit na konferencji krawców w Cape Coast 2-3 września 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z raportu trenera :

The participant of the conference really like the performance especially when the younger children came on stage to dance they clapped and gave them standing ovation for their performance.

The best dancers at the program are: Dorcas, Agnes, Beatrice, Mary Ackuah, Joana, Francisca, Dianna, Rebecca, Isaac and Felix

The best drummers are: Frank, Stephen, Emmanuel Akonsen and Emmanuel Quagreine.

Beatrice has really improve with her dance she was amazing and I therefore recommend that she should be added to the group that will be travelling for the summer festival 2012.

 

Z listu Moniki , z Akry :

… „ Generalnie, szkoda, bo wyszło inaczej niż miało być. Ben jak dzwonił to mówił, że dzieci wystąpią pierwszego i ostatniego dnia festiwalu w Cape Coast, czyli w czwartek i niedziele, wiec postanowiłyśmy pojechać z dziewczynami do Moree na weekend. Ale w sobotę rano, około 8, jak wyruszałyśmy z Akry, to Ben zadzwonił, abym szybko przyjechała bo dzieci właśnie występują i to ostatni występ , gdyż w końcu zamiast w czwartek i niedziele, to wystąpiły w piątek i sobotę.. .. oczywiście zanim pokonałyśmy tro tro korki w Akrze i potem Cape Coast (bo samochód popsuł się poprzedniej nocy) to dojechałam tam akurat po zakończonym występie. 


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 6 7 Next > Last >>

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami