Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Projekty Freespirit Art Group

Treningi w Moree i występ w Alliance Francaise - lipiec 2011

     

Wydeptany placyk w pobliżu biblioteki to miejsce treningów Zespołu Freespirit. Opiekuje się nim od grudnia ubiegłego roku trener z Accry z grupy Djormo Dancers – Benjamin Borketey, w związku z tym treningi odbywają się z w formie cyklicznych spotkań – warsztatów taneczno- bębniarskich. Ostatnie warsztaty odbyły się w dniach 7- 12 lipca, a zakończyły 13 lipca występem w Alliance Francaise – jednym z najbardziej prestiżowych Centrum Kultury w Akrze. To już ich drugi tam występ. Bardzo mi się podobało, reszcie widzom też. :) - napisała w e-mailu Monika pracująca w Akrze.


Read more...


 

Tradycyjne stroje i Anomabu Beach Resort – maj 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z zakupionej specjalnej trawy rafia i kozich skór w Art Centre w Akrze wykonujemy na tarasie biblioteki tradycyjne stroje. Dzieci z Zespołu chętnie pomagają. Nad oceanem w Moree zbierają muszelki i robią w nich dziurki. Dekorujemy nimi afrykańskie spódniczki. Z pomoca wujka Malaiki - Johna stroje powstają szybko.


Trening nad ładną plażą, gdzie podczas przerwy można już swobodnie wykapać się, pobawić czy poszaleć wśród kokosowych palm jest zawsze motywujący i daje dzieciom z Zespołu dużo radości. Choć z powodu braku turystów nie umawiamy się tym razem na występ nawet za małe honorarium to i tak zawsze, gdy tylko zabrzmią bębny zbiera się momentalnie grupa zainteresowanych. Oczywiście dzieciaki się podobają, a widownia dodaje energii. To jest okazją, by turyści powrócili z Ghany z afrykańskimi akcentami. Czyż nie wspaniałą pamiątką z wyjazdu do Afryki mogą być zdjęcia tańczących dzieci w tradycyjnych spódniczkach z rafii ?

    


 

Nowe piękne bębny

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bogactwo afrykańskiej kultury, wierzeń i tradycji to nie tylko różnorodność tańców i strojów w zależności od okazji i regionu, ale i użycie odmiennych instrumentów, różnego rodzaju bębnów. By umożliwić naszemu Zespołowi szerzenie bogactwa afrykańskiej kultury zamówiliśmy 2 komplety nowych bębnów. Atumpan to komplet dwóch bębnów tzw talking drum używany kiedyś to porozumiewania się za pomocą dźwięków. Atsimevu jest najwyższym i z tego względu najbardziej okazałym bębnem - to leading drum w komplecie Eve set.


Pierwsze 100 zł „na piękne bębny” wpłacił pan Tomasz z miejscowości Zagrody. Bardzo dziękujemy :)

7 pięknych bębnów już powstaje. Wykonanie ich wraz z zakupionym drewnem to 700 Ghana Cedis, tj około 1400zł.

Nasze logo i wyrzeźbiony napis Freespirit będą dodatkowo promować Fundację co zwiększy szansę na znalezienie kolejnych darczyńców, ale teraz liczymy na Państwa gorące serca. Chcielibyśmy bębny odebrać jak najszybciej, by już zabrzmiały w sierpniu na Panafest - największym festiwalu w Ghanie.


 

Przed Festiwalami - maj 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

        

 

 

 

 

 

Paszporty, wizy, tradycyjne kostiumy, fundacyjno-afrykanskie koszulki, fundusze na bilety … by przygotować Zespół do udziału w międzynarodowych festiwalach do załatwienia mnóstwo spraw nie tylko w Polsce, ale i w Ghanie. Jadę do Moree na cały maj. 


Read more...


 

Zespół Artystyczny Freespirit - czerwiec 2011

W tym roku otworzyła się szansa na udział Zespołu Artystycznego FREESPIRIT w trzech międzynarodowych festiwalach w Polsce i szerzenie afrykańskiej kultury przez dzieci z Moree w Europie.

W imieniu Zespołu, ich rodziców i trenerów dziękuję za wszystkie zaproszenia. Plan pobytu w Polsce obejmował Trójmiasto, Lublin, Tarnów, Nowy Sącz, Tarnobrzeg i okoliczne regiony. Każdy z projektów szczególny i niezmiernie kształcący dla wielu stron. Dziękujemy organizatorom festiwali i wszystkim, którzy włożyli swój wkład w to, by afrykańskie rytmy zabrzmiały u nas.


Za nami wiele miesięcy intensywnych przygotowań. Przeszliśmy przez skomplikowany proces ghanijskiej biurokracji – wyrobiliśmy dzieciom akty urodzenia i paszporty, uzyskaliśmy notarialnie podpisane zgody rodziców na wyjazd za granicę. Każde dziecko stawiło się w ambasadzie holenderskiej w Akrze z jednym z rodziców na interview. W związku z tym, że jesteśmy w Schengen trzeba przejść przez ostry proces weryfikacji dokumentów. W teczce każdego dziecka oprócz zaproszeń i kilku listów wspierających projekt znalazła się jeszcze zgoda szkoły, informacja o opłaconym czesnym, oceny semestralne, ubezpieczenie, rezerwacja biletów. Teczki dorosłych uzupełniały kopie kolejnych dokumentów.

Z przykrością informuję, że Zespół z Ghany nie otrzymał wiz co znaczy, że nie będzie mógł przyjechać tego lata do Polski.  Wierzę jednak, że z tym bagażem doświadczeń jakie zdobyliśmy, z przyjaznymi władzami wielu miast gotowych inwestować w kulturę realizacja projektów będzie możliwa w przyszłym roku. Dołożymy wszelkich starań, by wziąć udział w festiwalach za rok i by wizy uzyskać.

 

Teraz pozostaje nam zaplanowanie udziału w PANAFEST- największym festiwalu w Ghanie. Jego koloryt przyciąga turystów z wszystkich kontynentów. Zapraszamy :)

Dziękuje Wszystkim, którzy sercem są z afrykańskimi dziećmi i Zespołem Freespirit.

Krystyna Choszcz- prezes Fundacji


 

Zespół Artystyczny FREESPIRIT latem w Polsce – kwiecień 2011

Z przyjemnością informujemy, że dzieci z Moree otrzymały zaproszenie do udziału w kilku
międzynarodowych festiwalach:
  • Festiwal Kultur Świata „ Okno na świat” 08-10 lipca - Sopot
  • Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne – Lublin 16 - 22 lipca
  • Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych 24-31 lipca

To okazja do zaprezentowaniu kultury afrykańskiej szerszej publiczności w Polsce i turystom z Europy. Chcemy dać szansę dzieciom z Moree wzięcia udziału w tych edukacyjnych projektach, tym bardziej, że organizatorzy festiwalu w Lublinie i Nowym Sączu zapewniają zakwaterowanie, pełne wyżywienie, transport podczas festiwalowych dni, a program jest bardzo ciekawy.
 
freespirit group


Read more...


 

Freespirit Art Group w Anomabo Beach Resort - listopad 2010

Anomabo to miejscowość położona nad oceanem 116 km na zachód od Accry, a kilkanaście na wschód od Moree. Miasto było jednym z centrów handlu niewolnikami. Jest tu jeden z wielu zamków jakie znajdują się wzdłuż wybrzeża Ghany. Anomabo Beach resort - kompleks hotelowy otoczony z jednej strony gajem palm kokosowych z drugiej czystą, piękną plażą  i atrakcją jaką są historyczne forty jest miejscem godnym zatrzymania się właśnie tutaj, szczególnie gdy w hotelu wieczorem występuje Freespirit Art Group z Moree.


Read more...


 

Wakacyjny projekt: Edukacyjne wycieczki – 16 do 23 sierpnia 2010

Do granicy z Togo – 18 sierpnia
Jedną z ekscytujących wycieczek, szczególnie dla młodzieży jest granica z Togo. Zanim dojeżdżamy dzieci zadają nam mnóstwo pytań i przedstawiają swoje wizje granicy. Trafiamy na bardzo miłych pracowników straży granicznej. Krok po kroku poznajemy i przechodzimy wszystkie etapy przejścia granicznego. Dowiadujemy się nawet o sposobach wyłapywania przemytników i lokalnym areszcie. Każde dziecko chce postawić choć jedną nogę w Togo i ku uciesze całej grupy uzyskujemy pozwolenie, by kilka minut pobyć za granicą, w Togo. Na koniec w  podziękowaniu oferujemy kilkuminutowy występ dla oficera straży granicznej.


przejscie     przejscie2


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 6 7 Next > Last >>

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami