Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Projekty Freespirit Art Group

Wakacyjny projekt: Obóz w rejonie Volta – 16 do 23 sierpnia 2010

Życie obozowe
Mnóstwo przygotowań za nami, nadszedł dzień wyjazdu. Zbiórka o 7:00 przed biblioteką. Większość przychodzi punktualnie, pozostali dzieci schodzą się przez kolejną godzinę.  W końcu cały nasz ekwipunek już na tarasie i przy drodze pod palmą, ci co wyjeżdżają przebrani w fundacyjne koszulki i spodenki. Czekając na autokar bawimy się w integracyjne zabawy z wolontariuszkami z Niemiec, potem krótka odprawa i pamiątkowe zdjęcie. 
Większość bagażu wędruje na dach. Każdy ma swoje miejsce (tutaj to luksus ) 26 dzieci, Kofi, Mary, 2 wolontariuszki, Amina i jej 2 synków oraz John – wujek Malaiki. Wesoły autobus rusza. Od momentu zbiórki do wyjazdu minęły dwie godziny, więc ledwo ruszamy wszyscy chcą jeść. Bagietki co miały być na lunch jemy na śniadanie, potem banany… mijamy zakorkowaną Akrę i docieramy do skrzyżowania, gdzie powinniśmy skręcić w lewo, w stronę Akasombo – tego byłam pewna do tej chwili. Jedziemy jednak nadal prosto na wschód, czyli zamiast się zbliżać w stronę gór to się oddalamy. Kofi jest jednak przekonany, że jedziemy dobrze i dociera do mnie, że prawdopodobnie w ogóle nie potrafi czytać mapy, a poczucie odległości jest czymś całkowicie względnym dla Afrykańczyka.
 
obozowisko      gotowi do drogi


Read more...


 

W Elmina Gold Beach Resort – 31 lipca 2010

Szukamy dodatkowych funduszy na realizację wakacyjnego projektu. Z Kofim objeżdżamy okoliczne hotele z ofertą  występu grupy za opłatę lub zgodę na zbiórkę. Najbliższa perspektywa w Elmina Gold Beach Resort. W tym hotelu zespół wystąpi pierwszy raz, więc jedyne co udaje się wynegocjować to basen, dystrybucja fundacyjnych broszurek wśród zainteresowanej publiczności i napoje po występie. Basen i wspólny czas spędzony na ładnej plaży to frajda dla dzieci i również nagroda za ich wysiłek, więc decydujemy się na wyjazd do Elminy.


Elmina Gold Beach Resort

     wystep w Elmina Gold Beach Resort


Read more...


 

Planujemy obóz edukacyjny – 21 lipca 2010

Z okazji mojego przyjazdu do Moree specjalny występ koło biblioteki. Miło oglądać roztańczone  dzieciaki. Jestem zaskoczona ile znają nowych tańców i układów. Do tego zmiana kostiumów kilka razy i zabawne przedstawienie. Rewelacja ! Dzieci nie tylko świetnie tańczą, ale i mają talent aktorski. Z  Kofim i Mary- trenerami planujemy wakacyjny wyjazd z grupą. Kofi ma rodzinę w rejonie Volta, blisko granicy z Togo, dobre miejsce na namioty i zaplecze – woda, toaleta, prysznic. Warsztaty taneczne, warsztaty rękodzieła – snujemy plany.  Rzeka Volta ma 1500 km, a największy sztuczny zbiornik- jezioro Wolta co najmniej 400 km długości. Góry, wodospad, w drodze powrotnej ogród botaniczny… Program edukacyjny obozu zapowiada się ciekawie.

 

 wystep w Moree      spotkanie z rodzicami grupy artystycznej


Read more...


 

Dance and music workshops – grudzień 2009

Informacje o tańczących dzieciach z  Moree rozchodzą się po okolicy. 13 grudnia Zespół Freespirit wystąpił w Vegan Guest Hause, a 26 grudnia na Green Hill w Cape Coast odbyły się warsztaty muzyczne wspólnie z Baobab Children Foundation.


Dance and music workshops       Dance and music workshops2


 

International Conference on African Culture & Development – 16 listopad 2009

Fundacja Freespirit otrzymała zaproszenie do udziału w  Konferencji, a nasza artystyczna grupa do występu dla międzynarodowej publiczności – uczestników konferencji w Akrze.


Wyjazd do Akry poprzedziły długie przygotowania, intensywny trening prowadzony przez Kofiego i Mary, pokonywanie wszelkich trudności po drodze, zbieranie informacji o dzieciach i ich potrzebach, zakup

materiału na stroje i afrykańskich dodatków do tego, szycie kostiumów oraz druk specjalnych koszulek. Ostateczne ustalenie składu grupy, czyli wybranie 20 dzieci na wyjazd do Accry okazało się wyjątkowo trudne.

Byłoby wszystko gotowe, gdyby dzieci miały co ubrać na wyjazd, wiec jeszcze zamawiamy po jednym komplecie koszulek i kupujemy kolejny materiał na spodenki na podróż. Wynajmujemy tro-tro ...

 

wystep na konferencji w Akrze        wystep na konferencji w Akrze2


Read more...


 

Fetu Afahye festiwal w Asebu – 30 do 31 października 2009

Fetu Afahye to jeden z licznych festiwali w Ghanie. Weekendowy wyjazd był okazją dla dzieci z  Moree nie tylko do intensywnego treningu, ale i integracji zespołu. Zabawy z wolontariuszami, pierwszy wspólny nocleg na dużej sali był wielką frajdą dla dzieci i najlepszą nagrodą. A udział w festiwalu ważną próbą przed wyjazdem do Accry i występem podczas Międzynarodowej Konferencji.

Podczas festiwalu w Asebu zostałam zaskoczona szczególną ceremonią. Nadano mi afrykańskie imię i zostałam honorowym mieszkańcem Asebu. Teraz mam prawo zasiadać w Radzie Starszych i przy boku samej szefowej wioski. Oczywiście nie bez powodu te przywileje. Fetu Afahye to festiwal, podczas którego szefowie apelują o pomoc finansową . W Asebu ma powstać Centrum Komputerowe, a to wymaga funduszy. Na wiadomość, że musimy przenieść naszą bibliotekę w Moree i szukamy miejsca zaoferowano nam momentalnie całkiem ładne pomieszczenia w Asebu. - Potrzebujecie ziemię na Centrum Edukacyjne w Moree? Po co w Moree,

budujcie w Asebu! Krystyna Choszcz

 

festival fetu Afahyne        festival fetuafahyne


 

Pomoc dla dzieci z Zespołu Freespirit – październik 2009

Pomoc dla dzieci z Zespołu Freespirit

Kogo z morza potrzeb wspierać ? Które dziecko najbardziej potrzebuje pomocy? 

 Szukamy osób, które są gotowe wspierać edukację, objąć indywidualnym patronatem nie tylko dzieci, ale przede wszystkim młodzież z naszej artystycznej grupy z Moree. Pomocna, z licznym rodzeństwem Rebeca, zawsze uśmiechnięta Diana, nasz najlepszy tancerz - Issac..., odpowiedzialny John co zaraził pasją swego brata Emanuela... i wszystkie inne wspaniałe dzieciaki (lista i zdjęcia w załączniku) . Nadszedł kolejny semestr i czas opłacenia czesnego i martwimy się o każde dziecko, bo troski tych dzieci są też naszymi troskami. Dla większości dzieci jedyną szansą kontynuowania nauki jest pomoc Fundacji, pomoc sponsora.


Read more...


 

Gość z Ministerstwa w Moree - 27 czerwca 2009

Peter Eduful -  Acting Executive Secretary of the Ghana National Commission on Children (GNCC) wspiera nasze działania  od momentu powołania Fundacji. Teraz odwiedził nas w Moree. Grupa artystyczna Freespirit powitała gościa afrykańskimi rytmami.

 

Gość z Ministerstwa w Moree       Gość z Ministerstwa w Moree2


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 6 7 Next > Last >>

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami