Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Projekty Freespirit Art Group

Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim - 16 czerwca 2009

Dzień Dziecka Afrykańskiego jest powodem do refleksji nad sytuacją panującą na świecie, nad prawem wszystkich dzieci do godnego dzieciństwa, edukacji i zdrowia.


Dla wielu dzieci w Afryce marzeniem jest szkoła, możliwość edukacji. Brak szkół, pomocy edukacyjnych, wykwalifikowanych nauczycieli i przede wszystkim ubóstwo i konieczność pracy nawet małych dzieci jest powodem tego, że zdobywanie wiedzy jest tylko marzeniem.

Zastanawiamy się co zrobić, jak pomóc ?

 

Biblioteka w  Moree zorganizowała paradę uczniów - reprezentacji różnych szkół. Uczniowie przeszli ulicami Moree, nawołując do posyłania dzieci do szkoły, do umożliwiania im kształcenia, by dać im szansę na lepszą przyszłość. 

 

 

    


 

Akcja Moree w Ateneum - 16 czerwca 2009

AKCJA MOREE: Zeszyty, ołówki, książi. Przedmioty, których uczeń używa codziennie. Jednak nie każdy ma do nich dostęp. Dla większości afrykańskich dzieci są luksusem. Studenci Ateneum Szkoły Wyższej w Gdańsku zorganizowali akcję charytatywną na parterze gdańskiego „Zieleniaka".  

     


Read more...


 

Fundacja w Moree – 16 stycznia do 26 lutego 2009

Przeczytaj raport o tętniącej życiem Afryce oraz projektach Fundacji w Ghanie i Burkina Faso:

Fundacja w Moree - podsumowanie [30MB, pdf] »


 

Afrykańskie rytmy przyciągają turystów (trening w Oasis) – 22 sierpnia 2008

Oasis to jedna z często odwiedzanych przez turystów restauracji w Cape Coast. Plaża, pokazy afrykańskich tradycyjnych tańców i afrykańskie rytmy podczas weekendów przyciągają  tu miłośników Afryki, piwa, afrykańskiej i nie tylko kuchni. 5 minut do Zamku wpisanego na listę  światowego dziedzictwa i  trochę więcej do centrum z mnóstwem chińszczyzny na straganach i nielicznymi sklepikami z souvenirami.
Celem naszego Zespołu jest promowanie i szerzenie afrykańskiej kultury. Organizujemy pierwszy trening, a wieczorem pierwszy krótki występ w Oasis. Dzieci mają też okazję zobaczyć tańce w wykonaniu profesjonalnej grupy jak i występ swojego trenera – Kofiego. 

 

Oasisw Cape Coast      Trening w oasis cape coast


 

Wycieczka do Elminy – 15 sierpnia 2008

Nasz Zespół nosi nazwę Freespirit Art Group i też reprezentuje Fundację o tej nazwie, więc pojechaliśmy na wycieczkę do Elminy, by dzieci poznały trochę ważnej historii Ghany . Zwiedziliśmy jeden z najstarszych zamków w Afryce. Zbudowany przez Portugalczyków w 1482r. by strzec złota i handlarzy. W kolejnych wiekach zdobyty przez Holendrów służył on handlarzom niewolników jako obóz przejściowy. Schwytani w głębi lądu Afrykańczycy oczekiwali tu w nieludzkich warunkach na transport statkiem do Europy czy Ameryki. Ghana obchodziła w ubiegłym roku 50-lecie odzyskania niepodległości.
Po zwiedzaniu był czas na taniec, piknik i zabawy, a podczas oczekiwania na zamówiony busik , chłopcy wykorzystywali czas na trenowanie gry na bębnach, a dziewczynki na tańce.  Potem niesamowicie wesoła i rozśpiewana grupa już po ciemku wracała do Moree… to był dobry zastrzyk energii przed nowym rokiem szkolnym.

 

Freespirit Art Group in Elmina       Przed zamkiem w Elminie


 

Afrykańskie tańce na tarasie biblioteki – 10 sierpnia 2008

Oh, congratulations, mama Krysti ! – te Malaiki słowa całkowicie i miło mnie zaskoczyły, gdy po występach naszego zespołu na tarasie biblioteki podekscytowana do mnie podbiegła, by podzielić się wrażeniami. Dzieci trenują od jesieni ubiegłego roku, a pokaz w bibliotece odbył się z okazji naszego przyjazdu do Moree. Z wielką przyjemnością oglądałam występ.
Ustaliliśmy z dziećmi, że również będą systematycznie przychodzić do biblioteki. A obecnie szukamy kogoś, kto chciałby objąć stałym patronatem nasz zespół, bo większość rodzin tych dzieci również boryka się z problemami i martwimy się czy z pewnością rodzice nie będą zmuszeni zabrać swego dziecka ze szkoły i wysłać do pracy. Dlatego chcemy wrócić do wydawania posiłków w dniu treningu, a dzieciom w najtrudniejszej sytuacji opłacić czesne i zakupić podręczniki. Krystyna Choszcz

 

Na tarasie biblioteki    Afrykanskie tance na tarasie biblioteki


 

Panafest: Pan African Festival – 25 lipca 2008

Miejscem tego festiwalu jest historyczne miasto Cape Coast. Festiwal jest świętem afrykańskiej kultury, muzyki, historii, tradycji. Panafest przyciąga turystów z całego świata, dlatego też wiele agencji turystycznych wpisuje udział w tym festiwalu do programu wycieczek do Ghany. Wzięcie udziału w tym kulturalnym wydarzeniu było dużym i kształcącym przeżyciem dla dzieci z Moree.

 

Panafest Festival     Panafest w Cape Coast


 

National Talent Fiesta - 12 lipca 2008

The prime aim of organizing the Festival was purposely to discover the talents in Ghanaian children. Freespirit Art Group was invited for the programme. In fact since that would be our first time of going outside Moree to perform, I could not wait for a minute to accept such a golden opportunity. The venue for the show was Centre for National Culture, Cape Coast.  It was  an   amazing performance by Freespirit Art Group!

Salisu


 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 6 7 Next > Last >>

I TY MOŻESZ POMÓC



      






Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami