Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Projekty Freespirit Art Group

Pierwszy występ i otwarcie biblioteki – 16 lutego 2008 

Dożywianie – styczeń 2008

Dzieci ćwiczą intensywnie, obecnie trzy razy w tygodniu,  pod kierunkiem profesjonalistów: Kofiego i Harriet; instruktorów tańca i gry na bębnach. Kofi ma własny zespół i cieszymy się, że znalazł czas  na dodatkową pracę. Z naszej artystycznej grupy zostały wybrane dzieci, które trenują grę na bębnach, które niedawno zostały przez nas zakupione. Widać już efekty trzymiesięcznych zajęć.
Afrykański taniec jest pełen energii i wyczerpujący dla występujących i dlatego jest potrzeba dania dzieciom posiłku, tym bardziej że nie zawsze wszystkie w ciągu dnia cokolwiek jedzą. Koszt posiłku dla grupy to około 12 GHC. Przez pierwsze dwa miesiące organizowaliśmy dla nich posiłki co kosztowało nas 213 GHC. Z powodu braku funduszy chwilowo wstrzymaliśmy finansowanie posiłków. W związku z tym, że zajęcia z dziećmi odbywają się systematycznie, profesjonalnie i wymagają też dużo wysiłku przeznaczamy na artystyczne zajęcia po 150 GHC miesięcznie.

 

Stroje dla Zespołu – grudzień 2007

Afrykańskie tańce mają swoje znaczenia, na różne okazje inne tańce w różnych regionach Ghany. Z okazji zbiorów, pogrzebów, oddania hołdu przodkom czy plemiennym wodzom. Tańce wymagają odpowiedniego  stroju. Najtańsze są  szyte z materiałów z fabrycznym nadrukiem tradycyjnych wzorów, droższe z ręcznie wykonywanych batików, a wyjątkowe z tkanego ręcznie kente.  Przyszedł czas na uszycie strojów dla naszego Zespołu. W sklepach z materiałami i na straganach mieni się od kolorów. Mnóstwo batików,  ale na pierwsze stroje wybieramy materiał z nadrukiem. Uszycie jednego stroju 3$. Bardzo ważny jest efekt, który da wiele satysfakcji dzieciom, społeczności Moree i pojawiającym się w Ghanie turystom. Czekamy z niecierpliwością na pierwszy oficjalny występ zespołu.

  

Z listów od Kamila – listopad 2007

Co do grupy artystycznej - do dnia mojego wyjazdu postaram się powiadomić o wyborze dzieci. Podejrzewam, że może to zająć 2-3 dni, bo chętnych może być bardzo wielu. Już widać duże zainteresowanie, rodzice zobaczyli, że jest to jakaś szansa dla ich dzieci. Popytamy o muzyka, który mógłby zrobić nabór. Na razie chcemy zrobić dodatkowe godziny w tygodniu dla dzieci ćwiczących grę na bębnach - myślę, że wydłużenie wszystkich zajęć jest jak najbardziej możliwe, bo dzieci są chętne i wiedzą, że to może być ich przyszłość.  Przesyłam zdjęcia grupy. Spotkanie było bardzo udane, dziś jest następne.

 

Grupa artystyczna          Grupa artystyczna2


 

Mamy już bębny! – listopad 2007

Zostały wykonane i zakupione instrumenty dla Cultural Troupe w Ghanie, w Moree. 1 Djembe, 1 kpalongo i 4 bębny Eve. Na wszystkich bębnach jest napis Freespirit i dwoma ibisy z naszego loga. Tylko czekać na pierwsze nagrania zespołu.
Z listów od Kamila: Witam! Odebraliśmy wczoraj bębny dla grupy i jutro odbędzie się spotkanie, na którym sprawdzimy, kto umie grać - tak samo będzie z gitarą. Grupa była bardzo szczęśliwa z koszulek - dali nam bardzo dobry występ, więc myślę, że instruktor robi dobrą robotę. Co do spotkań z bębnami - Salisu ma znajomego, który jest specem od bębnów i odebrał je wczoraj z nami - może uda się go przekonać do pomocy.

 

Bębny      Bęben


 

Cultural Troupe – październik 2007

Ważne jest wspieranie afrykańskiej kultury, danie szansy dzieciom i młodzieży nauki tradycyjnych tańców i spędzania wolnego czasu w kulturalny sposób. W Moree powstaje Cultural Troupe of the Freespirit Foundation (szukamy nazwy dla naszego zespołu ) - grupa dzieci, która będzie śpiewać, tańczyć i grać na afrykańskich instrumentach. 

 

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.Dzieci podczas zajęć dostają posiłek sponsorowany przez naszą Fundację. Podczas pierwszych tygodni z pewnością będzie rotacja dzieci, jedne może zrezygnują, a kolejne zdolne i pracowite dołączą. Po ustaleniu ostatecznego składu artystycznej grupy zaopatrzymy dzieciaczki w stroje - sukieneczki, koszulki i spodenki Fundacji Freespirit (szukamy projektanta i pomysłu) i obejmiemy dzieci dodatkową wszechstronną edukacją, tak więc zajęcia będą odbywać się częściej. 

Z przyjemnością będziemy śledzić jakie postępy robi nasza grupa i czekamy na pierwszy występ z okazji otwarcia pierwszej biblioteki w Moree. 
<< First < Previous 1 2 3 4 5 6 7 Next > Last >>

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami